search
REKLAMA
News

Kto zagra MADONNĘ w jej filmowej biografii? Znamy kandydatki walczące o rolę

Madonna jest reżyserką i współscenarzystką projektu.

Łukasz Budnik

4 marca 2022

madonna
REKLAMA

W 2020 roku dowiedzieliśmy się, że Madonna zajmie się reżyserią swojej filmowej biografii. Do teraz nie znamy odtwórczyni głównej roli, choć wygląda na to, że zakończenie castingu jest coraz bliżej.

Przypomnijmy, że niezatytułowany jeszcze film napisała sama wokalistka wraz z Erin Cressidą Wilson, a fabuła opowie o życiu Madonny począwszy od jej młodości w nowojorskich slumsach i skończywszy prawdopodobnie na 1990 roku. Madonna tak zapowiadała swój film:

Chcę przenieść na ekran niesamowitą podróż, jaką jest moje życie artystki, muzyka, tancerki i człowieka który chce mieć swoje miejsce w świecie. Istotą filmu zawsze będzie muzyka. Sztuka utrzymała mnie przy życiu. Jest wiele nieznanych i inspirujących do tej pory historii z mojego życia, a kto opowie je lepiej niż ja? To ważne, by przy dzieleniu się moim szalonym życiem obecny był mój głos i wizja.

Z najnowszych informacji wynika, że w tym momencie o rolę Madonny walczą Florence Pugh (Midsommar), Julia Garner (Kim jest Anna?), Alexa Demie (Euforia), Odessa Young (Mothering Sunday) oraz Emma Laird (Mayor of Kingstown). W stawce liczyła się też inna gwiazda Euforii – Sydney Sweeney.

madonna kandydatki
Florence Pugh Emma Laird Alexa Demie Sydney Sweeney Odessa Young Julia Garner | źródło IndieWire

Według The Hollywood Reporter, pięć kandydatek będzie musiało przejść próby choreografii trwające po 11 godzin, jak również treningi z samą Madonną. Aktorki będą też odgrywać sceny z Madonną oraz śpiewać piosenki (“muszą robić wszystko”). Jesienią 2021 roku Madonna wspomniała, że to Pugh jest aktualnie na szczycie listy. Twórczyni mówiła też, że wciąż zastanawia się, jakie historie uwzględnić w scenariuszu i wspomniała, że odmawiała poprzednim próbom opowiedzenia jej historii przez studio, w tym przez “mężczyznę, który absolutnie nie rozumie kobiet”.

Film powstaje dla Universal Pictures. Madonna ma na koncie dwa filmy w jej reżyserii (Mądrość i seks oraz W.E. Królewski romans). Na ekranie pojawiła się m.in. w Evicie – ten występ przyniósł jej Złoty Glob. Do tej pory artystka sprzedała 335 milionów płyt na całym świecie.

Czekacie na biografię Madonny?

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA