search
REKLAMA
News

Krytycy oceniają serial PAM & TOMMY. “Lily James to rewelacja”

Lily James i Sebastian Stan w serialu “Pam & Tommy” grają Pamelę Anderson i Tommye’go Lee.

Łukasz Budnik

26 stycznia 2022

pam tommy
REKLAMA

Zbliża się premiera przeznaczonego na platformę Hulu miniserialu Pam & Tommy, opowiadającego o związku Pameli Anderson i Tommy’ego Lee, jak również o sekstaśmie, którą nakręcili w latach 90. podczas swojej podróży poślubnej. Składająca się z ośmiu odcinków produkcja pokaże ówczesny skandal medialny i zmagania tytułowej pary z firmą, która chciała rozpowszechnić ich nagranie. 

Tytułowe role grają Lily James (KopciuszekBaby Driver) oraz Sebastian Stan, doskonale znany jako Bucky z kinowego uniwersum Marvela. Reżyseruje Craig Gillespie. Gdy do sieci trafiły pierwsze oficjalne zdjęcia promocyjne pokazujące tytułowych bohaterów, wzbudziły niemałe poruszenie w sieci – internauci z zachwytem komentowali świetną charakteryzację.

Teraz do sieci trafiają recenzje serialu. Na ten moment w serwisie Rotten Tomatoes zebrano 19 z nich, w tym 84% z pozytywną notą. Średnia ocena wynosi teraz 7,60/10. W opiniach pojawiają się stwierdzenia, że serial Gillespiego z ciekawością i delikatnością podchodzi do przedstawionego tematu i staje się świetną lekcją na temat sławy i prywatności. Twórcy z empatią podeszli do tytułowych bohaterów, brawurowo zagranych przez Jamesa i Stana. Szczególnie aktorka zbiera mnóstwo pochwał – recenzenci nazywają ją istną rewelacją, na której opiera się serial. Entuzjastyczni krytycy wspominają też o świetnym tempie serialu i całej gamie emocji, którą generuje, w tym także dyskomfortu. Pojawiają się też chłodniejsze opinie i uwagi, że twórcy serialu starali się zahaczyć o zbyt wiele motywów, przez co żaden nie ma szansy odpowiednio wybrzmieć. Z recenzjami możecie zapoznać się tutaj. Pamiętajmy, że procent pozytywnych opinii może na bieżąco ulegać zmianie.

Serial radzi sobie też w serwisie Metacritic. Na ten moment ma średnią 71 – 10 recenzentów wystawiło mu pozytywną ocenę, a 5 określiło swoje uczucia jako mieszane.

Gillespie w wywiadzie udzielonym w  zeszłym stwierdził, że Pam & Tommy jest w pewnym sensie podobne do Ja, Tonya. Reżyser wspomniał o tym, że Anderson i Lee padli ofiarą mediów, co w efekcie wyrządziło szkodę ich życiu i karierze, a ludzie nie znają pełnej historii. Gillespie nazwał scenariusz Siegela niesamowitym i pozwalającym na zawarcie emocjonalnej więzi z Pamelą Anderson.

W obsadzie Pam & Tommy są też między innymi Seth Rogen, Nick Offerman, Taylor Schilling, Andrew Dice Clay, Pepi Sonuga, Mozhan Marno, Gail Chwatsky i Spenser Granese. Rogen gra mężczyznę, który wszedł w posiadanie sekstaśmy i udostępnił ją. Aktor jest także producentem serialu. Anderson i Lee nie brali udziału w tworzeniu produkcji.

Data premiery została wyznaczona na 2 lutego 2022 roku. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA