search
REKLAMA
News

Kolejni aktorzy negocjują role w THE BATMAN. Zagrają antagonistę i komisarza Gordona?

Łukasz Budnik

24 września 2019

REKLAMA

Jak poinformowały portale “Deadline” oraz “Variety”, proces obsadzania kolejnych osób w The Batman Matta Reevesa nabiera tempa. Do tej pory skupiano się wyłącznie na wybraniu odtwórcy tytułowej roli – wiadomo już, że w Batmana wcieli się Robert Pattinson, zatem przyszła pora na kolejne postaci.

Udział w The Batman negocjują według źródeł Jonah Hill oraz Jeffrey Wright. Nie potwierdzono jednak, w kogo mieliby się wcielić. Według źródeł “Variety” Hill – znany między innymi z Wilka z Wall StreetMoneyball Maniaka – już od dawna przymierzany jest przez producentów do roli antagonisty. Wright, którego możemy oglądać w Westworld oraz filmach o Bondzie z Danielem Craigiem, miałby zagrać komisarza Gordona. W postać tę wcielali się do tej pory między innymi Gary Oldman oraz J.K. Simmons.

Jonah Hill/Jeffrey Wright. Źródło: EW

Film o słynnym superbohaterze ma trafić do kin 25 czerwca 2021 roku. Zdjęcia rozpoczną się pod koniec tego roku lub na początku 2020. Reżyserią zajmie się Matt Reeves (Wojna o planetę małp),  który zastąpił na stanowisku pierwotnie przypisanego do tego projektu Bena Afflecka (aktor miał też napisać scenariusz i zagrać tytułową rolę, ostatecznie ostatni raz pokazał się jako Bruce Wayne w Lidze sprawiedliwości). Reeves zapowiada, że jego film będzie detektywistyczną historią w klimacie noir – czymś, czego zabrakło do tej pory w filmach o Batmanie. Akcja prawdopodobnie będzie toczyć się w latach 90. XX wieku.

 Autor grafiki na zdjęciu głównym: Jarold SNG Design. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA