search
REKLAMA
News

“KOGEL-MOGEL” kręci się po raz trzeci! Ruszyły zdjęcia do nowej części kultowej polskiej komedii

Karol Barzowski

3 października 2018

kogel mogel 3 1
REKLAMA

Być może Kogel-mogel nie ma takiej pozycji jak Seksmisja albo Sami swoi, ale to z pewnością jedna z najbardziej uznanych polskich komedii. W tym roku minęło 30 lat od premiery filmu, a wciąż jest on niezwykle popularny. Seanse Kogla-mogla (albo jego całkiem udanej drugiej części o podtytule Galimatias) łączą pokolenia – dla starszych jest on nostalgicznym powrotem do czasów minionych, dla młodszych staje się barwnym obrazkiem naszego kraju u progu transformacji ustrojowej. Śmiało można powiedzieć, że tytuł ten jest pozycją kultową polskiej kinematografii. Niektóre użyte w filmie żarty czy powiedzonka weszły do języka potocznego, a facebookowy fanpage „Marian! Tu jest jakby luksusowo” ma na koncie grubo ponad 200 tysięcy polubień.

O planowanej trzeciej części filmu mówiło się od dobrych kilku lat. Scenarzystka Ilona Łepkowska przyznawała, że tę historię pisało jej się wyjątkowo trudno, bo sukces pierwszych dwóch produkcji bardzo jej ciążył. Trwało to długo, ale w końcu na planie Miszmasz, czyli Kogel-mogel 3 padł pierwszy klaps!

Miszmasz czyli Kogel mogel 3
Kadr z trzeciej części filmu MTL Maxfilm na zdj Katarzyna Łaniewska i Nikodem Rozbicki

W nowej produkcji zabraknie jednego z głównych bohaterów, Pawła Zawady (aktor Dariusz Siatkowski zmarł w 2008 roku). Odeszli także Jerzy Turek oraz Małgorzata Lorentowicz, których postaci zapewniały mnóstwo żartów sytuacyjnych. Zawada nie został przez Łepkowską uśmiercony – po rozwodzie z Kasią przeniósł się do Holandii. Babcia Wolańska oraz ojciec Kasi pojawią się zaś we wspomnieniach. Poza tym wszyscy aktorzy wrócą do swoich ról, z Grażyną Błęcką-Kolską oraz Ewą Kasprzyk na czele.

Uhonorowana ostatnio nagrodą na festiwalu w Gdyni Błęcka-Kolska zagra zgorzkniałą rozwódkę, dyrektorkę szkoły, która razem z dorosłym synem i matką mieszka na wsi – w chłopaka, który po pobycie u ojca w Holandii wraca do Polski, wcieli się Nikodem Rozbicki, w Solskiej zobaczymy oczywiście niezapomnianą Katarzynę Łaniewską. Wolańscy, mimo problemów, nie rozstali się. Mało tego, po Piotrusiu doczekali się jeszcze jednego dziecka, córki Agnieszki (Aleksandra Hamkało). Co ciekawe, grana przez Ewę Kasprzyk Wolańska jest teraz… sex coachem. Fabuła ma skupiać się na uczuciu, które połączy Agnieszkę oraz Marcina, syna Kasi. Drogi Wolańskich oraz Kasi znowu się zejdą.

Ewa Kasprzyk Kogel mogel
Ewa Kasprzyk jako sex coach na planie filmu źródło Instagram

W nowej odsłonie Kogla-Mogla nie może też oczywiście zabraknąć Piotrusia – jako dorosłą wersję irytującego dzieciaka Wolańskich zobaczymy Macieja Zakościelnego. Jego żonę zagra zaś Katarzyna Skrzynecka. Oprócz tego na ekranie pojawią się na przykład Anna Mucha, Monika Dryl, Michalina Sosna czy Elżbieta Romanowska.

Na reżysera wybrano Kordiana Piwowarskiego – syn Radosława Piwowarskiego, autora choćby Pociągu do Hollywood. Piwowarski junior ma na koncie pracę przy serialach telewizyjnych oraz film Baczyński.

Zdjęcia rozpoczęły się pod koniec września i mają potrwać do połowy listopada. Nie wiadomo, kiedy Kogel-mogel 3 pojawi się w kinach, ale raczej nie ma się co spodziewać, aby stało się to przed wiosną 2019. Bez względu na datę premiery, można być jednak pewnym, że film przyciągnie do kas biletowych mnóstwo widzów. Tę historię chętnie obejrzą przecież nie tylko fani poprzednich części.

Zdjęcie wyróżniające – MTL Maxfilm

REKLAMA