search
REKLAMA
News

KEANU REEVES wystąpi w filmie na podstawie własnego komiksu. Produkuje Netflix

Łukasz Budnik

22 marca 2021

REKLAMA

2020 rok był dobrym czasem dla fanów Keanu Reevesa. Nie dość, że aktorem pracował nad Matriksem 4 (a w następnej kolejności nad Johnem Wickiem 4) oraz pojawił się w grze Cyberpunk 2077, to jeszcze zadebiutował jako autor komiksu. 

Projekt wydawnictwa BOOM! Studios nosi tytuł BRZRKR i opowiada o przeklętym półbogu, Berserkerze, który zdaje się być nieśmiertelny i od stuleci przemierzał świat siejąc spustoszenie, ponieważ rzucona na niego klątwa zmusza go do agresji i przemocy. Teraz jednak, po wiekach tułaczki, bohater być może znalazł wreszcie cel i schronienie w ramach pracy dla rządu USA, dla którego toczy bitwy zbyt brutalne i zbyt niebezpieczne dla kogokolwiek innego. W zamian Berserker ma dostać to, czego naprawdę pragnie – prawdę o swojej krwawej egzystencji i o tym, jak ją zakończyć. W komiksie znalazło się nawet miejsce na nawiązanie do memów “smutny Keanu”. Scenariusz napisali Reeves oraz Matt Kindt.

Tymczasem media poinformowały, że Netflix nabył prawa do tej graficznej powieści i wyprodukuje na jej podstawie film – główną rolę zagra sam Reeves, a ponadto użyczy głosu w anime, które będzie pochodną nadchodzącej produkcji. Nie znamy jeszcze reżysera, ale wiadomo, że producentem wykonawczym będzie Adam Yoelin z BOOM! Studios. BRZRKR jest aktualnie najchętniej kupowanym tytułem wydawnictwa i właśnie powstaje jego dodruk (sprzedało się już ponad 600.000 egzemplarzy). Pomysłodawcą historii jest sam Reeves, a ilustracje przygotował autor pracujący dla Marvela – Ron Garney.

Czekamy na dalsze informacje. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA