search
REKLAMA
News

KEANU REEVES wystąpi w filmie na podstawie własnego komiksu. Produkuje Netflix

Łukasz Budnik

22 marca 2021

keanu reeves brzrkr komis berserker
REKLAMA

2020 rok był dobrym czasem dla fanów Keanu Reevesa. Nie dość, że aktorem pracował nad Matriksem 4 (a w następnej kolejności nad Johnem Wickiem 4) oraz pojawił się w grze Cyberpunk 2077, to jeszcze zadebiutował jako autor komiksu. 

Projekt wydawnictwa BOOM! Studios nosi tytuł BRZRKR i opowiada o przeklętym półbogu, Berserkerze, który zdaje się być nieśmiertelny i od stuleci przemierzał świat siejąc spustoszenie, ponieważ rzucona na niego klątwa zmusza go do agresji i przemocy. Teraz jednak, po wiekach tułaczki, bohater być może znalazł wreszcie cel i schronienie w ramach pracy dla rządu USA, dla którego toczy bitwy zbyt brutalne i zbyt niebezpieczne dla kogokolwiek innego. W zamian Berserker ma dostać to, czego naprawdę pragnie – prawdę o swojej krwawej egzystencji i o tym, jak ją zakończyć. W komiksie znalazło się nawet miejsce na nawiązanie do memów “smutny Keanu”. Scenariusz napisali Reeves oraz Matt Kindt.

Tymczasem media poinformowały, że Netflix nabył prawa do tej graficznej powieści i wyprodukuje na jej podstawie film – główną rolę zagra sam Reeves, a ponadto użyczy głosu w anime, które będzie pochodną nadchodzącej produkcji. Nie znamy jeszcze reżysera, ale wiadomo, że producentem wykonawczym będzie Adam Yoelin z BOOM! Studios. BRZRKR jest aktualnie najchętniej kupowanym tytułem wydawnictwa i właśnie powstaje jego dodruk (sprzedało się już ponad 600.000 egzemplarzy). Pomysłodawcą historii jest sam Reeves, a ilustracje przygotował autor pracujący dla Marvela – Ron Garney.

Czekamy na dalsze informacje. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA