search
REKLAMA
News

Warner nie zamierza pokazywać reżyserskiej wersji LEGIONU SAMOBÓJCÓW Davida Ayera. Twórca reaguje

Łukasz Budnik

23 marca 2021

REKLAMA

Produkcja filmu Legion samobójców Davida Ayera – jednej z najgorzej przyjętych odsłon kinowego uniwersum DC – była niełatwa, a ostateczna wersja filmu różni się od pierwotnie zakładanej. Zmarginalizowano w niej na przykład rolę Jokera w wykonaniu Jareda Leto, co wpłynęło też na to, w jaki sposób poprowadzono wątek Harley Quinn. Finalna wersja Legionu samobójców nie zadowala samego reżysera, który zaznaczał, że jego wizja znacząco rozmija się z tym, na co nalegało studio i co powstało podczas dokrętek.

W zeszłym tygodniu zadebiutowała wersja Ligi Sprawiedliwości Zacka Snydera, o co fani walczyli od kilku lat. Ruch Warner Bros. sprawił, że w zeszłym roku powrócił też temat oryginalnej, zgodnej z wizją Ayera wersji Legionu samobójców. Sam reżyser przyznał wówczas, że tzw. Ayer Cut istnieje i jest prawie gotowy, z wyłączeniem efektów specjalnych. W wiadomości na Twitterze Ayer pisał o tym, że obejrzał swoją wersję i jest nią zachwycony.

Przyjąłem uderzenia jak dobry żołnierz, gdy wersja narzucona przez studio została pokazana widzom. Taki jestem. Obejrzałem moją wersję po raz pierwszy od czasu jej porzucenia. Jest ku*ewsko niesamowita. Boże. Czułem się winny, że może to spieprzyłem. Nie. To ogień. Całkowicie w tonie zwiastuna z Comic-Conu.

Ayer miał na myśli pierwsze spojrzenie na film, które mroczną tonacją odbiegało całkowicie od finalnego produktu.

Wczoraj w sieci ukazał się wywiad z CEO WarnerMedia Studios, Ann Sarnoff. Kobieta została spytana o sukces Ligi Sprawiedliwości Zacka Snydera (została ona przyjęte znacznie lepiej, niż wersja kinowa, a z informacji wynika, że cieszy się też dużą popularnością w streamingu) i o to, czy w następstwie studio postanowi pokazać światu także reżyserską wersję Legionu samobójcówSarnoff kategorycznie zaprzeczyła, stwierdzając przy okazji, że nie ma planów na stworzenie kontynuacji filmów Snydera. Jej słowa odbiły się echem wśród fanów reżysera, którzy już rozpoczęli akcję #RestoreTheSnyderVerse i będą walczyć o to, by sequele jednak powstały. Miłośnicy DCEU wspomagają też Davida Ayera (#ReleaseTheAyerCut), a do akcji dołączył się już grający Cyborga Ray Fisher. Sam reżyser zareagował na słowa Sarnoff krótkim komentarzem i spytał po prostu: “Dlaczego?”.

Tymczasem w sierpniu tego roku do kin ma trafić nowa wersja Legionu samobójców, tym razem realizowana przez Jamesa Gunna.

Chcielibyście zobaczyć oryginalną wersją Ayera i sequele filmu Snydera?

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA