search
REKLAMA
News

ZACK SNYDER zdradził, że w LIDZE SPRAWIEDLIWOŚCI 3 syn Supermana miał zostać Batmanem

Łukasz Budnik

22 marca 2021

batman v superman
REKLAMA

W zeszłym tygodniu na platformie HBO Max (u nas na HBO Go) pojawiła się Liga Sprawiedliwości Zacka SnyderaPo czterech latach od premiery wersji kinowej, kończonej i modyfikowanej przez jego udziału, widzowie mogą wreszcie zapoznać się z oryginalną wizją twórcy. W związku z jej debiutem, Snyder udziela wywiadów w których opowiada m.in. o tym, jakie były pierwotne plany na kontynuacje jego Ligi Sprawiedliwości.

Dowiedzieliśmy się na przykład, że w drugiej części w roli złoczyńców zobaczylibyśmy Legion zagłady. Lois Lane zginęłaby, co doprowadziłoby do przejścia Supermana na stronę Darkseida, a w efekcie do apokaliptycznej przyszłości znanej z wizji Batmana pokazywanych zarówno w Lidze Sprawiedliwości, jak i Batman v Superman.

Snyder zdradził, że w drugiej części trylogii zginąłby Batman. Śmierć bohatera nie oznaczałaby jednak, że zamaskowany bohater zniknąłby z mapy. Okazuje się, że w finale serii Batmanem miał zostać syn Clarka Kenta i Lois Lane.

To miał być syn Lois i Supermana. Dwadzieścia lat później, w rocznicę śmierci Batmana, zabraliby Bruce’a Kenta do jaskini i powiedzieli, że jego wujek Bruce byłby dumny, gdyby przejął jego rolę. Coś w tym rodzaju.

Takie rozwiązanie odbiega od tego, co wstępnie planował Snyder – mianowicie, że po śmierci Supermana to Bruce i Lois nawiążą romans i będą mieć dziecko. Rozwiązanie to nie przypadło do gustu włodarzom Warner Bros. Snyder zdradził ponadto, że trzecia część trylogii byłaby w pewnym sensie kolejnym filmem o Supermanie i kontynuacją Człowieka ze stali, domykając jego wątek i czyniąc go taką postacią, jaką znamy z komiksów.

Choć na tę chwilę nie ma planów na realizację kontynuacji Ligi Sprawiedliwości Snydera, w sieci rozprzestrzenia się hashtag #RestoreTheSnyderVerse, tworzony przez fanów reżysera – tym razem walczą oni o to, by Snyder zrealizował sequele i domknął historię Ligi. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA