search
REKLAMA
News

KEANU REEVES ma powrócić jako John Wick w spin-offie “Ballerina” z Aną de Armas

Keanu Reeves od 2014 roku wciela się w Johna Wicka.

Łukasz Budnik

9 listopada 2022

ballerina
REKLAMA

Dzieje się w uniwersum Johna Wicka. Zbliża się premiera czwartej części głównej serii, w przygotowaniu jest też miniserial The Continental, będący prequelem dziejącym się w latach 70. Na horyzoncie jest jeszcze jeden projekt  – Ballerina, spin-off o bohaterce mszczącej się za śmierć swojej rodziny. Główną rolę w filmie gra Ana de Armas – wygląda na to, że w filmie zobaczymy także samego Wicka.

Jak poinformował portal Collider, Keanu Reeves ma pojawić się w filmie. Studio Lionsgate nie potwierdziło oficjalnie jego angażu, ale według źródeł wspomnianego portalu, Reeves przebywa aktualnie w Pradze, gdzie trwają zdjęcia do widowiska. Oficjalnie wiadomo za to, że w filmie w istotnej roli pojawi się bohater znany już z głównej serii, grany przez Iana McShane’a – Winston (o nim będzie też opowiadać The Continental).

Reżyserem filmu jest Len Wiseman (Underworld), zaś scenariusz przygotował Shay Hatten, który pracował także przy Armii umarłych Zacka Snydera oraz trzeciej części Johna Wicka. Producentami są Basil Iwanyk, Erica Lee, Keanu Reeves oraz Chad Stahelski, reżyser głównej serii. Tytułowa balerina pojawiła się już przelotnie w Johnie Wicku 3 – zagrała ją wówczas Unity Phelan. Zobaczyliśmy ją w organizacji prowadzonej przez Dyrektorkę (Anjelica Huston), z której wywodził się Wick. Według informacji z zeszłego roku, budżet produkcji ma zmieścić się w 50-80 milionach dolarów.

ana de armas 4

Czwarta część głównej serii o Johnie Wicku zadebiutuje 24 marca 2023. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA