search
REKLAMA
News

KAPITAN MARVEL miała pojawić się już w jednym z wcześniejszych filmów MCU

Łukasz Budnik

17 listopada 2019

kapitan marvel Kapitan Marvel
REKLAMA

Na rynek trafiło wydanie wszystkich dotychczasowych filmów kinowego uniwersum Marvela, funkcjonujących teraz pod nazwą Infinity Saga. Wśród dodatkowych materiałów widzowie mają okazję znaleźć usunięte sceny – w tym jedną z Avengers: Czasu Ultrona, która potwierdza, że pierwotnie to właśnie w tym filmie planowano wprowadzić postać Kapitan Marvel.

Plotki na ten temat krążyły po sieci jeszcze przed premierą filmu. Okazuje się, że reżyser filmu – Joss Whedon – rzeczywiście planował pokazać Carol Danvers w finałowej scenie, gdy Kapitan Ameryka i Czarna Wdowa witają się z nowymi członkami Avengers. W usuniętym fragmencie widzimy kobietę, która była obecna na planie jako zastępczyni jeszcze nieobsadzonej wtedy aktorki. Na Twitterze pojawił się screen z tej sceny.

Decyzji o wprowadzeniu Kapitan Marvel na tym etapie sprzeciwił się Kevin Feige. W efekcie Brie Larson została obsadzona w 2016 roku, a w MCU pojawiła się na początku 2019 – i to z wielkim sukcesem, bo jej solowy film zarobił ponad miliard dolarów. Trudno przewidzieć, w jakim kierunku twórcy MCU poszliby z postacią Carol, gdyby znikąd pojawiła się już Czasie Ultrona  

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA