search
REKLAMA
News

Powstaje bollywoodzki remake FORRESTA GUMPA. Pierwsze spojrzenie na głównego bohatera

Łukasz Budnik

18 listopada 2019

REKLAMA

W Indiach powstaje właśnie remake Forresta Gumpa, słynnego filmu Roberta Zemeckisa z oscarową rolą Toma Hanksa, opartego na powieści Winstona Grooma. Nowa wersja zatytułowana będzie Laal Singh Chaddha i ma trafić do kin pod koniec 2020 roku.

Film produkują Viacom18 Studios i Aamir Khan Productions. To właśnie Khan wciela się w główną rolę zwyczajnego mężczyzny, który ma talent do wplątywania się w historyczne dla kraju wydarzenia. Poza nim w filmie występuje inna gwiazda Bollywood – Kareena Kapoor Khan. Film reżyseruje Advait Chandan.

Kariera Aamira Khana trwa już ponad trzy dekady – przez ten czas zdążył wystąpić w wielu nagradzanych filmach. Jeden z nich, Lagaan, był w 2002 roku nominowany do Oscara, produkcje odnosiły sukcesy również w Chinach.  Tak aktor będzie prezentować się w swojej roli:

źródło: The Hollywood Reporter

Oryginalny film z Hanksem produkowało studio Paramount. Gdy w marcu tego ogłoszono, że Laal Singh Chaddha wchodzi w etap realizacji, przedstawiciela studia wydali oświadczenie w którym stwierdzili że cieszą się, iż ponadczasowa historia zostanie pokazana nowej generacji widzów.

To nie jedyny remake, jaki powstanie w Indiach w najbliższym czasie – nowej wersji doczekają się również Gwiazd naszych wina oraz Zacznijmy od nowa

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA