search
REKLAMA
News

POLITYKA Patryka Vegi zostanie wyemitowana jako serial

Łukasz Budnik

17 listopada 2019

3f04a44df2134d1dcd8f17a6d4791000
REKLAMA

Kolejny film Patryka Vegi doczeka się rozszerzonej wersji serialowej. W ostatnich latach reżyser zastosował taką praktykę przy okazji choćby Botoksu Kobiet mafii, tym razem przyszedł czas na Politykę.

Portal Spidersweb.pl poinformował, że miniserial na podstawie filmu zostanie wyemitowany na Canal+. Stacja pokaże cztery odcinki, każdy trwający około 45 minut, w weekend 21-22 grudnia. Każdego dnia zostaną wyemitowane dwa epizody, poczynając od godziny 21:00.

Przypomnijmy, że filmowa wersja Polityki trafiła do kin na początku września. Film spotkał się z negatywnym przyjęciem ze strony widzów i krytyków, choć bynajmniej nie był porażką frekwencyjną – po weekendzie otwarcia Politykę zobaczyło prawie milion osób. Vega mocno promował film za pomocą mediów społecznościowych, regularnie publikując kolejne fragmenty produkcji i zdradzając, kto wcieli się w poszczególne postaci. O Polityce usłyszeliśmy pierwszy raz gdy reżyser oznajmił, że scenariusz filmu został wykradziony. W filmie występują m.in.: Andrzej Grabowski, Zbigniew Zamachowski, Daniel Olbrychski, Maciej Stuhr, Tomasz Oświeciński, Iwona Bielska, Janusz Chabior, Antoni Królikowski i Ewa Kasprzyk.

Naszą recenzję filmu przeczytacie tutaj.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA