search
REKLAMA
News

JOSH BROLIN krytykuje brak oscarowej nominacji dla Denisa Villeneuve’a za reżyserię DIUNY. “Całkowicie głupie”

Josh Brolin wcielił się w “Diunie” w rolę Gurneya.

Łukasz Budnik

11 lutego 2022

josh brolin
REKLAMA

Diuna otrzymała we wtorek dziesięć nominacji do Oscara, ustępując jedynie filmowi Psie pazury, który dostał ich dwanaście. Ekranizacja prozy Franka Herberta ma szansę na statuetkę m.in. w kategorii najlepszego filmu oraz scenariusza adaptowanego. Zabrakło jednak nominacji w kategorii reżyserskiej dla Denisa Villeneuve’a. Odniósł się do tego Josh Brolin, który gra w Diunie rolę Gurneya.

Brolin stwierdził w nagraniu udostępnionym w mediach społecznościowych:

Hej chciałem pogratulować wszystkim, którzy zostali nominowani za “Diunę” w kategoriach montażu, zdjęć, muzyki, scenariusza, generalnie za wszystko. Czuję jednak, że to niewiarygodne, niemal otępiające, kołujące, że Denis Villeneuve nie dostał nominacji za najlepszą reżyserią. To jedna z tych rzeczy, na które reagujesz: “Co?!”.

Aktor dodał:

Nie wiem, jak można dostać 10 nominacji podczas gdy facet, który dokonał niemożliwego adaptując tę książkę, nie zostaje nominowany. To cię uświadamia, że wszystko jest super, a nagle staje się całkowicie głupie. Zatem gratulacje za te niesamowite osiągnięcia, za które zostali docenieni ci niezwykle utalentowani ludzie, bo to naprawdę bardzo, bardzo głupie.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Josh Brolin (@joshbrolin)

Przypomnijmy, że nominację w kategorii reżyserskiej otrzymali: Steven Spielberg  za West Side Story, Jane Campion za Psie pazury, Paul Thomas Anderson za Licorice Pizza, Kenneth Branagh za Belfast oraz Ryusuke Hamaguchi za Drive My Car.

Zgadzacie się z uwagami Brolina?

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA