search
REKLAMA
News

JOHNNY DEPP jako król Ludwik XV na pierwszym zdjęciu z nadchodzącego filmu “Jeanne du Barry”

Johnny Depp powraca do świata filmu.

Łukasz Budnik

10 sierpnia 2022

REKLAMA

Niedawno pisaliśmy u nas o krótkometrażowym filmie, w którym zagrał Johnny Depp (tutaj), a dziś do sieci trafiło pierwsze zdjęcie aktora z nowego pełnego metrażu – Jeanne du Barry.

Depp wciela się w filmie w króla Francji, Ludwika XV. Film reżyseruje Francuzka Maïwenn, która zagra także tytułową rolę. Scenariusz jest luźno zainspirowany życiem Jeanne du Barry, ostatniej po Madame de Pompadour królewskiej kochanki Ludwika XV. Pochodząca z klasy robotniczej, wykorzystuje swoją inteligencję, aby piąć się po szczeblach drabiny społecznej. Ostatecznie staje się towarzyszką króla, który nie jest świadomy jej statusu kurtyzany. Jeanne, wbrew etykiecie, przenosi się do Wersalu, co wywołuje skandal na dworze.

Zdjęcia do filmu już trwają i mają miejsce we Francji. Łącznie realizacja filmu ma zająć 11 tygodni. To pierwszy pełnometrażowy film Deppa od czasu Minamaty; ze względu na głośny proces z Amber Heard (którego echo wciąż się niesie) nie brał udziału w nowych produkcjach.

Oprócz Deppa i Maïwenn, w filmie występują Benjamin Lavernhe, Pierre Richard, Melvil Poupaud, Noémie Lvovsky, Pascal Greggory oraz India Hair.

Data premiery nie została jeszcze wyznaczona. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA