search
REKLAMA
News

Nie żyje TREAT WILLIAMS. Aktor znany m.in. z “Hair” zginął w wypadku

Treat Williams miał 71 lat.

Łukasz Budnik

13 czerwca 2023

REKLAMA

Nie żyje Treat Williams, znany z głównej roli w musicalu Hair oraz z serialu Everwood. Aktor zginął w wypadku motocyklowym w wieku 71 lat.

Śmierć aktora została potwierdzona przez jego rodzinę. W oświadczeniu napisano:

Ze smutkiem informujemy, że nasz ukochany Treat Williams umarł dziś na skutek wypadku motocyklowego. Jesteśmy zszokowani. Treat kochał swoją rodzinę, życie i zawód. Sam był też kochany i szanowany przez rodzinę i znajomych. Prosimy o uszanowanie naszej prywatności. Niech wszyscy fani Treata wiedzą, że ich doceniał i miejcie go nadal w sercach i modlitwach.

Według policyjnych raportów, Williams zderzył się ze skręcającym samochodem, a jego zgon stwierdzono po tym, jak trafił do szpitala.

Williams urodził się w 1951 roku. Karierę aktorką rozpoczął na Broadwayu, a na ekranie zadebiutował w 1975 roku. W Hair zagrał w wieku 28 lat i zdobył nominację do Złotego Globu. Dwa lata później miał kolejną szansę na statuetkę za udział w Księciu wielkiego miasta. W swojej karierze występował jeszcze w takich produkcjach, jak m.in. 1941, Maratończyk, Dawno temu w Ameryce,  Rzeczy, które robisz w Denver, będąc martwym, Nocna zmiana, czy 127 godzin. Pojawiał się też na ekranach telewizyjnych – poza wspomnianym Everwood, występował też w Chicago Fire oraz Białych kołnierzykach. 

Żegnamy.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA