search
REKLAMA
News

JEANNE DU BARRY z udziałem Johnny’ego Deppa otworzy tegoroczny festiwal w Cannes

Festiwal w Cannes rozpocznie się 16 maja.

Łukasz Budnik

5 kwietnia 2023

REKLAMA

Do sieci trafi informacja, że tegoroczny festiwal w Cannes otworzy Jeanne du Barry – pierwszy film z udziałem Johnny’ego Deppa od czasu głośnego procesu z Amber Heard. Tym samym produkcja zadebiutuje 16 maja.

Depp wciela się w filmie w króla Francji, Ludwika XV. Produkcję wyreżyserowała Francuzka Maïwenn, która zagrała także tytułową rolę. Scenariusz jest luźno zainspirowany życiem Jeanne du Barry, ostatniej po Madame de Pompadour królewskiej kochanki Ludwika XV. Pochodząca z klasy robotniczej, wykorzystuje swoją inteligencję, aby piąć się po szczeblach drabiny społecznej. Ostatecznie staje się towarzyszką króla, który nie jest świadomy jej statusu kurtyzany. Jeanne, wbrew etykiecie, przenosi się do Wersalu, co wywołuje skandal na dworze.

Maïwenn ma już doświadczenie z festiwalem w Cannes – w 2011 pojawiła się tam z filmem Polisse, a w 2015 z My King.

 

 

To pierwszy pełnometrażowy film Deppa od czasu Minamaty; ze względu na wspomniany proces z Amber Heard nie brał udziału w nowych produkcjach. Oprócz Deppa i Maïwenn, w filmie występują Benjamin Lavernhe, Pierre Richard, Melvil Poupaud, Noémie Lvovsky, Pascal Greggory oraz India Hair.

Inne potwierdzone filmy tegorocznej edycji festiwalu to Killers of the Flower Moon Martina Scorsesego oraz piąta część Indiany Jonesa. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA