search
REKLAMA
News

TERRY GILLIAM STRACIŁ PRAWA DO DON KICHOTA. Suma wszystkich newsów

Szymon Skowroński

22 czerwca 2018

REKLAMA

Wiemy, że nie macie zbyt wiele czasu, by śledzić wszystkie newsy ze świata kina, dlatego przygotowaliśmy dla was krótkie podsumowanie najważniejszych wydarzeń filmowych dnia.

Roseanne bez Roseanne

Pierwsza zasada Hollywood brzmi: pieniądze muszą się zgadzać. Druga zasada Hollywood brzmi: pieniądze muszą się zgadzać. Kilka tygodni temu w atmosferze skandalu stacja ABC rozstała się z gwiazdą sitcomu Roseanne Barr (pisaliśmy o tym tutaj). Już wtedy wiadomo było, że szefowie stacji od razu zaczęli się naradzać, jak wyjść z tarapatów z dobrą opinią i pełnym portfelem. Tak, jak przeczuwałem: do realizacji idzie spin-off Roseanne bez Roseanne. Produkcja The Conners ma odbywać się z udziałem pozostałych aktorów (wśród nich John Goodman i Laurie Metcalf), ale bez finansowego i kreatywnego udziału samej Barr. Wierzymy?

Krótka lista kandydatek na reżyserski stołek Czarnej Wdowy

Znana z kilku filmowych odsłon MCU, ale zawsze pozostająca na drugim planie Czarna Wdowa (postać kreowana przez Scarlett Johansson) doczeka się swojego filmu. Na razie trwa casting na reżyserkę obrazu. Kevin Feige (mężczyzna) podpatrzył, jak się zdaje, schemat u konkurencyjnego DC i uznał, że film o superbohaterce powinna nakręcić kobieta. Trzy nazwiska z największymi szansami na angaż to: Amma Asante, Cate Shortland oraz Maggie Betts. Ciekawe, czy pokazy testowe i recenzje będą zarezerwowane wyłącznie dla kaukaskich kobiet, które w przeszłości były tajnymi agentkami rosyjskich służb specjalnych.

Disney wstrzymuje spin-offy Gwiezdnych wojen

Miarka się przebrała? Plotka głosi, że szefostwo Disneya przemyślało swoje zachowanie i zamiast szykować sto kolejnych filmów z uniwersum, napisze sto razy na tablicy: Nie będę robić spin-offów każdego roku.

Dziwny przypadek Kobego Bryanta

Akademia Filmowa jednocześnie chce i nie chce przyjąć Kobego Bryanta w swoje szeregi. Rozwiążcie równanie z dwoma niewiadomymi, biorąc pod uwagę zarówno postępowe myślenie, jak i ochronę pokrzywdzonych kobiet:

Kobe Bryant = czarnoskóry koszykarz, który zdobył Oscara za krótkometrażową animację Dear Basketall + oskarżony o molestowanie seksualne

Ofiara Kobego Bryanta = kobieta + nie wniosła przeciw niemu oskarżenia

Akademia Filmowa = silna potrzeba zatrzymania #OscarsSoWhite + silna potrzeba wspierania #MeToo.

https://gph.is/1eo09pb

Znamy długość sequela Ant-Mana

Łamiąca nowość: jak donosi Screen Rant, Ant-Man i Osa będzie o minutę dłuższy niż Ant-Man.

Człowiek, który ostatecznie zabił Don Kichota

Walka Don Kichota z wiatrakami wydawała się absurdem? A co, jeśli to wiatraki pokonują Don Kichota? Tak widzę sytuację sprzed kilku dni. Terry Gilliam poświęcił kilkanaście lat na ukończenie swojego projektu, a teraz sąd apelacyjny w Paryżu… pozbawił go praw do filmu. Stało się tak, ponieważ Gilliam miał rzekomo nie wywiązać się z umowy z firmą producencką Alfama Films. Gilliam ma zapłacić na rzecz Alfama dziesięć tysięcy euro odszkodowania, a prezes spółki, Paulo Branco, ma zamiar pozwać każdego członka ekipy, który przyczynił się do ukończenia filmu. A my, głupi, myśleliśmy, że w robieniu filmów chodzi o ich ukończenie… Trzymamy kciuki za nerwy i silną wolę Gilliama!

Cronenberg. Doktor Cronenberg

David Cronenberg – jeden z najważniejszych i najwybitniejszych współczesnych reżyserów (oraz jeden z tych, którzy nigdy nie zostali pokarani Oscarem) – został uhonorowany doktoratem honoris causa przez OCAD University. Świadkowie wydarzenia donoszą, że podczas ceremonii reżyser zaczął się dziwnie zachowywać, trysnął krwią, rozleciał na kilka kawałków, które następnie “ożyły”, złączyły się ze sobą, by w spektaklu krwi, bólu, mutacji i cierpienia zmienić się w wyższą istotę – doktora Davida Cronenberga.

Avatar

Szymon Skowroński

REKLAMA