search
REKLAMA
News

RASISTOWSKIE TWEETY ROSEANNE BARR. Suma wszystkich newsów

Szymon Skowroński

2 czerwca 2018

REKLAMA

Wiemy, że nie macie zbyt wiele czasu, by śledzić wszystkie newsy ze świata kina, dlatego przygotowaliśmy dla was krótkie podsumowanie najważniejszych wydarzeń filmowych dnia.

O jeden tweet za daleko

Roseanne Barr długo nie cieszyła się reaktywacją popularnego w latach 80. i 90. serialu. Znana z ciętego języka i kontrowersyjnych poglądów aktorka, scenarzystka i producentka w jednym ze swoich tweetów nazwała Valerie Jarrett (doradczynię prezydenta Baracka Obamy) połączeniem Braci Muzułmańskich i Planety Małp. Serial Roseanne natychmiast anulowano, a kierownictwo stacji ABC, gdzie był nadawany, stanowczo odcięło się od poglądów swojej – byłej już – gwiazdy i wypuściło kilka sprostowań.

My pozostawiamy sprawę bez komentarza. Publikujemy jedynie zdjęcia Pani Barr, Pani Jarrett oraz artykułu porównującego Pana Donalda Trumpa do małpy człekokształtnej, za który nikt nie został znikąd zwolniony.

Był tweet, jest i plot-twist

Żeby nikomu czasem nie przyszło do głowy, ze ruch szefów ABC wynika tylko i wyłącznie ze szlachetnych pobudek, donoszę o nieformalnym spotkaniu, jakie odbyło się w biurze spółki (będącej własnością Disneya). Na spotkaniu miało dojść do wymiany pomysłów na spin-off Roseanne bez tytułowej Roseanne. Antyrasistowskie postawy antyrasistowskimi postawami, ale słupki muszą się zgadzać.

Stan Lee zaatakowany przez dwóch bandytów

Życie jako przedłużenie sztuki. Stan Lee, współtwórca kultowych postaci takich jak Spider-Man, Hulk czy Kapitan Ameryka, ma bardzo niespokojną jesień życia. Zaledwie rok temu zmarła jego długoletnia żona, potem został oskarżony o niewłaściwe zachowanie względem pracownic domu starości, a wczoraj został zaatakowany przez dwóch napastników niedaleko swojej posesji w Los Angeles. Niestety, drużyna Avengers była zbyt zajęta kręceniem nowego filmu, by pomóc swojemu ojcu, więc interweniować musiała policja stanu Kalifornia. Lee jest cały i zdrowy.

A wy co zamierzacie robić w dziesiątej dekadzie swojego życia?

Chris Hemsworth twierdzi, że Avengers 4 będą jeszcze większym szokiem niż część trzecia

Obstawiam w ciemno: Thanos pokruszy drugą połowę wszechświata, a potem MCU zacznie piętnastą fazę, z nowymi aktorami.

Harvey Weinstein oskarżony (teraz już naprawdę)

Hollywoodzki producent dobrowolnie oddał się w ręce policji i został oficjalnie oskarżony o gwałt na jednej kobiecie oraz wymuszenie innej czynności seksualnej na drugiej. Weinstein został zwolniony z aresztu za kaucją miliona dolarów, porusza się ze specjalną monitorującą opaską. Sprawa w szybkich numerach: 1 oskarżony, 2 oskarżycielki, 12 przysięgłych, 30 czerwca (start procesu), 90 kobiet (rzucających oskarżenia w mediach).

Szkic z sali sądowej spod ręki artystki Jane Rosenberg.

Jeszcze więcej Power Rangers!

Na koniec news, który pewnie nikogo nie obchodzi: Hasbro kupiło prawa do marki Power Rangers i planuje nową linię zabawek oraz nową linię filmów. Prezes Hasbro powiedział, że potencjał tej marki był do tej pory zaniżany, ale to się zmieni. Aż chce się krzyknąć: naprzód, naprzód, wojownicy mocy.

Avatar

Szymon Skowroński

REKLAMA