search
REKLAMA
News

JESSICA ALBA twierdzi, że filmy Marvela wciąż są “dość białe”. “Niewiele się zmieniło”

Jessica Alba zagrała w “Fantastycznej Czwórce” z 2005 roku i jej kontynuacji.

Łukasz Budnik

22 lipca 2022

REKLAMA

W 2005 roku – jeszcze zanim świat usłyszał o MCU – na ekrany trafił film Fantastyczna Czwórka, gdzie jedną z głównych ról zagrała Jessica Alba. Aktorka w nowej rozmowie z Glamour UK stwierdziła, że po latach w filmach Marvela nie uświadczymy wcale dużo większej różnorodności wśród ich gwiazd.

Alba, która ma latynoskie pochodzenie, mówiąc o różnorodności w Hollywood stwierdziła:

Nawet, gdy patrzysz na filmy Marvela, które są największym nośnikiem tego, co dzieje się aktualnie w przemyśle filmowym, bo to rzecz dla całych rodzin, widzisz, że one nadal są dość białe. Dawniej sama byłam tam jedną z niewielu [osób innego pochodzenia], a to było jeszcze zanim Marvel został sprzedany Disneyowi. Teraz niewiele się zmieniło.

Alba dodała, że ważne jest, aby młodzi ludzie, którzy w przyszłości będą rządzić światem, widzieli go teraz na ekranie takim, jaki jest w rzeczywistości.

W ostatnich latach włodarze Marvel Studios więcej uwagi poświęcają temu, aby w ich uniwersum pojawiła się różnorodność – zaczęli od Czarnej Pantery, a w trwającej czwartej fazie wprowadzili do uniwersum m.in. superbohatera pochodzenia Azjatyckiego oraz Muzułmankę. Dbają też o to, by na ekranie pojawiła się reprezentacja społeczności LGBT.

Pełny wywiad z Albą przeczytacie w tym miejscu

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA