search
REKLAMA
News

JENNA ORTEGA opowiedziała, jaki horror przeraził ją w dzieciństwie. “Koszmary do 15. roku życia”

Jenna Ortega zagrała główną rolę w “Wednesday”.

Łukasz Budnik

5 grudnia 2022

ortega wednesday
REKLAMA

Jenna Ortega cieszy się teraz dużą popularnością ze względu na tytułową rolę w nowym hicie Netflixa – Wednesday. Aktorka wcześniej wystąpiła w kilku filmach grozy (m.in. Krzyku oraz X), a teraz wyjawiła, jaki horror sprawił, że przez lata miała koszmary. 

W rozmowie z Elle, Ortega stwierdziła:

Myślę, że pierwszym strasznym filmem, który obejrzałam – przynajmniej w części, zanim uciekłam – była “Laleczka Chucky”. Mój wujek oglądał to z moim starszym rodzeństwem i zapytałam, czy mogę dołączyć, a oni powiedzieli, że nie, bo będę zbyt przestraszona. Wysłali mnie do pokoju, ale ja zaglądałam z korytarza, żeby też obejrzeć, i dosłownie zobaczyłam tylko rękę laleczki. Krzyknęłam przerażona, bo wiedziałam, że to mordercza lalka, a ta ręka śniła mi się w koszmarach do piętnastego roku życia.

Laleczka Chucky zadebiutowała w 1988 roku – tytułowa zabawka należy do chłopca Andy’ego i jest opanowana przed duszę seryjnego mordercy. Film rozpoczął całą serię, do której należy już 9 tytułów, w tym serial telewizyjny.

Na ten moment Netflix nie potwierdził jeszcze drugiego sezonu Wednesday, jednak wydaje się to być kwestią czasu – po tygodniu od premiery serial stał się najczęściej oglądaną anglojęzyczną produkcją Netflixa, bijąc dotychczasowy rekord czwartego sezonu Stranger Things. Ortegę w przyszłym roku będziemy mogli też oglądać w szóstej części Krzyku

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA