search
REKLAMA
News

Zobaczcie teaser filmu KNIGHTS OF THE ZODIAC, adaptacji słynnej mangi. Reżyseruje Tomasz Bagiński

W obsadzie “Knights of the Zodiac” jest m.in. Sean Bean.

Łukasz Budnik

5 grudnia 2022

rycerze zodiaku
REKLAMA

Do sieci trafił teaser filmowej adaptacji słynnej mangi i anime z lat 80. – Rycerzy Zodiaku. Reżyserią projektu zajął się Tomasz Bagiński.

Serialowi Rycerze Zodiaku opowiadali o losach sierot, które zostały wysłane w różne zakątki świata na trening, by zdobyć legendarne Zbroje z Brązu należące do obrońców Ateny. Każdy z głównych bohaterów posiadał specjalną siłę oraz zbroję odpowiadającą jednej z konstelacji gwiezdnych.

W obsadzie filmowej adaptacji – która ma być genezą bohaterów – znaleźli się Mackenyu , Madison Iseman, Famke Janssen, Sean Bean, Nick Stahl, Mark Dacascos oraz Diego Tinoco. Mackenyu wciela się w Seiyę, głównego bohatera, który wyrusza w podróż aby zdobyć zbroję Pegaza i zawalczyć o los Sienny (Iseman). Bean wciela się w mentora, Almana Kiddo, który założył zakon Rycerzy.

 

Projekt był przygotowany od lat i kilkakrotnie go przekładano – informacja o tym, że Bagiński ma się zająć reżyserią, pierwszy raz trafiła do sieci już w 2017 roku. Autorami ostatnich wersji scenariusza są Josh Campbell i Matt Stuecken. Premierę wyznaczono na 2023 rok.

Tomasz Bagiński w 2002 roku został nominowany do Oscara za krótkometrażowy film animowany Katedra. W ostatnich latach zajmował się produkcją Wiedźmina oraz serialu Kierunek: Noc, obu przygotowanych dla Netflixa. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA