search
REKLAMA
News

JOHNNY DEPP wyreżyseruje nowy film. Al Pacino w gronie producentów

Johnny Depp wraca nie tylko jako aktor, lecz także reżyser.

Łukasz Budnik

15 sierpnia 2022

REKLAMA

Kilka dni temu do sieci trafiło pierwsze zdjęcie aktora z nowego pełnego metrażu – Jeanne du Barry, gdzie aktor wciela się w rolę króla Francji, Ludwika XV. Tymczasem The Hollywood Reporter poinformowało, że Depp wyreżyseruje także swój pierwszy film od 25 lat (wtedy na ekrany trafił Odważny z Marlonem Brando). 

Produkcję zatytułowaną Modigliani wraz z Deppem wyprodukują Al Pacino oraz Barry Navidi. Historia opowie o włoskim artyście Amedeo Modiglianim, malarzu i rzeźbiarzu, i zostanie osadzona w 1916 roku. Wówczas artysta przeżyje 48 godzin, które okażą się punktem zwrotnym w jego życiu. Według informacji THR, zdjęcia mają ruszyć na początku 2023 roku, a wkrótce rozpocznie się proces castingowy.

Depp stwierdził, że jest zaszczycony możliwością pokazania fragmentu życia Modiglianiego na ekranie, które było “przepełnione trudnościami, ale zakończone triumfem”. Aktor określił historię artysty jako taką, z którą mogą identyfikować się widzowie. Film zostanie oparty na sztuce Dennisa McIntyre’a; scenariusz napisali Jerzy i Mary Kromolowski.

Depp aktualnie pracuje na planie Jeanne du Barry.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA