search
REKLAMA
News

IAN MCKELLEN żałuje, że nie zauważył zmagań ELLIOTA PAGE’A na planie X-MEN

Łukasz Budnik

7 stycznia 2021

mckellen page
REKLAMA

Na początku grudnia świat obiegła informacja, że Elliot Page – do tej pory znany jako Ellen – ogłosił w mediach społecznościowych, iż jest osobą transpłciową. Nominowany do Oscara za Juno aktor załączył wówczas stosowane oświadczenie. W treści załączonej wiadomości do fanów Page napisał, że to szczęście, że może to ogłosić, być w takim miejscu w swoim życiu i wreszcie pokochać się takim, jakim jest naprawdę. Aktor wyraził wsparcie dla innych osób transpłciowych i zaoferował im swoją pomoc, dodając, że zrobi wszystko, aby zmienić świat na lepsze. Podkreślił, że jego zaimki to aktualnie on/oni.

Wcześniej, w 2014 roku, Page ogłosił światu, że jest osobą homoseksualną. Było to już po tym, jak pojawił się na planie dwóch filmów z serii X-Men: Ostatniego bastionu oraz Przeszłości, która nadejdzie. Wraz z nim w filmie pojawił się Ian McKellen, grający Magneto. W wywiadzie udzielonym niedawno Attitude Magazine, McKellen wyraził żal, że nie zauważył zmagań Page’a.

Pamiętam, jak siedzieliśmy z Elliotem Page’em tak blisko siebie, jak my teraz. Miałem mówić tuż po tym, jak on skończy, ale nie mogłem usłyszeć, co mówi. Nikt nie słyszał. Powiedziałem: “Słuchaj, jeśli nie możesz mówić głośniej, możesz mi dać znak ręką, kiedy skończysz?”. Lata później ogłosił, że jest homoseksualny i już nie mogłeś przestać go słyszeć. A teraz… jest Elliotem. Tak się cieszę. Jestem rozczarowany, że nie wyczułem, dlaczego miał problem z komunikacją.

McKellen – który sam jest osobą homoseksualną – dodał, że wszystko staje się lepsze, kiedy ogłosi się swoją orientację, bo nabiera się wtedy pewności siebie. Poprawia to nie tylko status życiowy, lecz także aktorskie umiejętności.

Przypomnijmy, że Page powróci w trzecim sezonie The Umbrella Academy. Po tym, jak ogłosił że jest osobą transpłciową, Netflix zaktualizował jego nazwisko w opisach wszystkich produkcji z udziałem aktora.

Poniżej oryginalna treść oświadczenia Page’a z początku grudnia:

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA