search
REKLAMA
News

HBO anulowało WESTWORLD. Piąty sezon serialu science fiction nie powstanie

“Westworld” emitowane było od 2016 roku.

Łukasz Budnik

5 listopada 2022

westworld 3
REKLAMA

To już koniec serialu Westworld na HBO. Media poinformowały, że włodarze stacji zdecydowali się zakończyć produkcję Jonathana Nolana i Lisy Joy na czwartym sezonie, który został wyemitowany w tym roku. 

Westworld, oparte na filmie pod tym samym tytułem, zadebiutowało w 2016 roku, a drugiego sezonu doczekało się półtora roku później. Trzeci sezon oglądaliśmy w 2020 roku, a czwarty – jak się okazało, ostatni – emitowany był od czerwca do sierpnia 2022. Westworld zostało anulowane, zanim twórcy zdołali zakończyć całą historię według własnej wizji. Według źródeł “Variety”, na skasowanie serialu złożyły się takie czynniki, jak duży koszt produkcji kolejnych odcinków (przykładowo trzeci sezon kosztował około 100 milionów dolarów), malejąca oglądalność i trwająca ewaluacja treści dokonywana przez zarząd Warner Bros. Discovery. Mimo anulowania piątego sezonu, trzon obsady wciąż otrzyma wynagrodzenie.

W oświadczeniu przedstawiciele HBO podziękowali Nolanowi i Joy za “odyseję”, jaką był serial, i ciągłe podnoszenie poprzeczki. Sami twórcy nazwali tworzenie Westworld jednym z najjaśniejszych punktów i karier i podziękowali obsadzie i ekipie serialu. Dodali też, że mogli stworzyć serial o przyszłości świadomości jeszcze zanim sztuczna inteligencja na to nie pozwoli.

westworld 4 6

Przez cztery sezony Westworld zebrało 54 nominacje do nagród Emmy i zdobyło łącznie 9 statuetek. Na przestrzeni lat w serialu występowali m.in. Evan Rachel Wood, Thandiwe Newton, Ed Harris, Jeffrey Wright, Tessa Thompson, Luke Hemsworth, Aaron Paul, Angela Sarafyan, James Marsden oraz Anthony Hopkins. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA