search
REKLAMA
News

GRA O TRON. Fragment scenariusza wyjaśnia zachowanie smoka w finale serialu

Łukasz Budnik

2 sierpnia 2019

REKLAMA

Uwaga! Poniżej spoilery dotyczące finału Gry o tron!

Do sieci trafił scenariusz ostatniego odcinka adaptacji prozy George’a R.R. Martina, napisany przez twórców serialu – Davida Benioffa i D.B. Weissa. Skrypt odpowiada na jedno z pytań, jakie zadawali sobie fani po ostatnim odcinku.

Chodzi o rozwiązanie kwestii Żelaznego Tronu, na którym ostatecznie dosłownie nie zasiadł nikt, bo zniszczył go Drogon, ostatni żyjący smok. Stało się minuty po śmierci Daenerys Targaryen z rąk Jona Snowa. Miłośnicy serialu zastanawiali się, czy spalenie tronu ma charakter symboliczny, a Drogon w porywie wściekłości niszczy to, co pośrednio doprowadziło do zagłady jego matki.

Okazuje się, że nie. Był to zupełny przypadek.

Oto fragment scenariusza:

[Drogon] patrzy na Jona. W jego gardle wzbiera ogień. Jon dostrzega go i jest gotowy na śmierć. Ale ogień nie jest przeznaczony dla niego. Drogon chce spalić świat, ale nie zamierza zabić Jona. Zionie ogniem w kierunku tronu – ale nie on jest celem Drogona, jest jedynie głupim przypadkowym widzem, złapanym w pułapkę ognia..

https://www.youtube.com/watch?v=PQA8mKt6kKk

Jasne jest zatem, że Drogon nie miał w swym czynie żadnego wyższego celu, nawet jeśli samo zniszczenie tronu wciąż ma pewien symboliczny wymiar.

Pełen scenariusz finałowego odcinka możecie przeczytać TUTAJ.

Przypomnijmy, że Weiss i Benioff otrzymali nominacje do Emmy za najlepszy scenariusz oraz reżyserię finału.

Fragment scenariusza
Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA