search
REKLAMA
News

GINA CARANO zabiera głos i zapowiada nowy film. Stworzy go z prawicowym portalem internetowym

Łukasz Budnik

12 lutego 2021

REKLAMA

Wczoraj dowiedzieliśmy się, że Lucasfilm nie planuje przedłużać współpracy z Giną Carano, która wcielała się w Carę Dune w serialu The Mandalorian. Decyzja jest efektem kontrowersyjnych postów, które aktorka umieszczała w mediach społecznościowych na przestrzeni ostatnich miesięcy.

Krytyczne reakcje wzbudziły m.in. wpisy aktorki kpiące z maseczek, szczepionek, wyborów w USA i wyrażające poparcie dla Donalda Trumpa. Wcześniej Gina Carano była także oskarżana przez społeczność transpłciową o kpiny z zaimków. Sama aktorka nic nie robiła sobie z negatywnego odbioru. Bezpośrednim powodem zwolnienia była usunięta już relacja Carano, w której udostępniła porównanie podziału politycznego do nazistowskich Niemiec. W sieci pojawiły się głosy, że aktorka porównuje bycie Republikaninem do bycia Żydem w czasie Holokaustu.

Dzień po całej sytuacji Carano wypowiedziała się dla “Deadline” i wydaje się, że nadal jest niewzruszona. Co więcej, zapowiedziała, że stworzy nowy film (i zagra w nim) we współpracy z prawicowym portalem publicystycznym “The Daily Wire”, którego współautorem jest Ben Shapiro. Oto, co powiedziała Carano:

“The Daily Wire” pomaga mi spełnić jedno z moich marzeń – wyprodukować i stworzyć własny film. Moje modlitwy zostały wysłuchane. Przesyłam pełną nadziei wiadomość dla wszystkich, którzy żyją w obawie przed odrzuceniem przez totalitarny tłum. Dopiero zaczęłam używać mojego głosu, który jest teraz bardziej wolny, niż kiedykolwiek i mam nadzieję, że zainspiruję innych do tego samego. Nie usuną nas, jeśli im nie pozwolimy.

Nadchodzący film będzie udostępniony wyłącznie członkom społeczności “The Daily Wire”. Ben Shapiro powiedział:

Nie moglibyśmy być bardziej podekscytowani pracą z Giną Carano, niesamowitym talentem porzuconym przez Disneya i Lucasfilm za obrażanie autorytarnej lewicy z Hollywood. Po to istnieje “Daily Wire” – aby dać alternatywę nie tylko konsumentom, lecz także twórcom, którzy sprzeciwiają się kłanianiu się tłumowi. (…) Chcemy pokazać Hollywood, że jeśli będą porzucać tych, którzy myślą inaczej, będą jednocześnie pomagać budować X-Winga, który zniszczy ich Gwiazdę Śmierci.

 

Nie wiadomo jeszcze, czy postać Cary Dune w ogóle nie pojawi się w trzecim sezonie The Mandalorian i innych projektach studia (w tym w spin-offie Rangers of the New Republic), czy też zostanie obsadzona przez kogoś innego.

Kto według was mógłby zastąpić Carano?

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA