search
REKLAMA
News

Obrońcy GINY CARANO twierdzą, że PEDRO PASCAL także powinien zostać zwolniony z THE MANDALORIAN

Łukasz Budnik

13 lutego 2021

REKLAMA

W czwartek dowiedzieliśmy się, że Lucasfilm nie planuje przedłużać współpracy z Giną Carano, która wcielała się w Carę Dune w serialu The Mandalorian. Decyzja jest efektem wzbudzających kontrowersje postów, które aktorka umieszczała w mediach społecznościowych na przestrzeni ostatnich miesięcy.

Krytyczne reakcje wywołały m.in. wpisy aktorki kpiące z maseczek, szczepionek, wyborów w USA i wyrażające poparcie dla Donalda Trumpa. Wcześniej Gina Carano była także oskarżana przez społeczność transpłciową o kpiny z zaimków. Sama aktorka nic nie robiła sobie z negatywnego odbioru. Bezpośrednim powodem zwolnienia była usunięta już relacja Carano, w której udostępniła porównanie podziału politycznego do nazistowskich Niemiec. W sieci pojawiły się głosy, że aktorka porównuje bycie Republikaninem do bycia Żydem w czasie Holokaustu. Dzień po zwolnieniu aktorka zapowiedziała, że stworzy nowy film (i zagra w nim) we współpracy z prawicowym portalem publicystycznym “The Daily Wire”, którego współautorem jest Ben Shapiro.

Shapiro jest jednym z tych, którzy po zwolnieniu Carano wstawił się za aktorką i wyraził opinię, że Lucasfilm powinien pozbyć się także Pedro Pascala, który gra tytułowego bohatera The Mandalorian. Powodem miałby być post z 2018 roku, w którym Pascal przyrównał zdjęcie młodych ludzi w obozie koncentracyjnym do zdjęcia dzieci w klatce na granicy z USA. 

Shapiro stwierdził ironicznie, że Disney powinien zwolnić wszystkich aktorów, którzy kiedykolwiek poczynili jakieś porównania do Holokaustu, a Steven Crowder spytał, czy post Pascala nie jest “uwłaczaniem na tle kulturowej i religijnej tożsamości”, nawiązując do stwierdzenia Lucasfilm na temat postów Carano. Kilka słów od siebie dorzucił Donald Trump Jr., który nawiązał do kontrowersji wokół Mulan, realizowanej w Chinach na terenach, gdzie istnieją obozy pracy i stwierdził, że wyrzucenie Carano, a zatrzymanie Pascala jest przejawem seksizmu. Lauren Chen dodała, że Carano została zwolniona za nawoływanie do jedności, a Pascal, “hejter Trumpa”, wciąż jest zatrudniony.

Sam Pascal nie odniósł się do komentarzy. Aktor nie może narzekać zresztą na brak zajęć – niedawno został obsadzony w serialowej adaptacji The Last of Us.

Poniżej wspomniane powyżej tweety:

https://twitter.com/scrowder/status/1359878692038615040?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1359878692038615040%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.comicsands.com%2Fcarano-conservatives-demand-pascal-fired-2650516401.html

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA