search
REKLAMA
News

GEORGE R.R. MARTIN zachwycony filmem “Doktor Strange w multiwersum obłędu”. Napisał opinię na blogu

“Doktor Strange w multiwersum obłędu” jest dostępny na Disney+.

Łukasz Budnik

4 lipca 2022

REKLAMA

Doktor Strange w multiwersum obłędu Sama Raimiego od kilkunastu dni dostępny jest w serwisie Disney+, a jednym z widzów widowiska był George R.R. Martin. Twórca Gry o tron wyraził na swoim blogu opinię na temat kolejnej odsłony MCU. 

W swojej opinii Martin pisze:

W ostatnich latach mniej chodzę do kina, a szkoda, bo kocham oglądać w ten sposób filmy. Sam jestem właścicielem kina. Nadal mamy najlepszy popcorn w Santa Fe! Nie graliśmy jednak “Doktora Strange’a w multiwersum obłędu”, w innym razie obejrzałbym go wcześniej. Udało mi się kilka dni temu i muszę powiedzieć, że byłem zachwycony. Sam Raimi zawsze był jednym z moich ulubionych reżyserów, a Doktor Strange jedną z ulubionych postaci Marvela. Ta wersja, przemykająca przez abstrakcyjne wymiary pełne alternatywnych rzeczywistości i fruwających rzeczy, jest tą, w której się zakochałem w młodości. Dali nam nawet Cleę! Uwielbiam ją!

W dalszej części wpisu Martin pisze o tym, jak w 1964 roku udał się na konwent, gdzie udało mu się porozmawiać ze słynnym dziś rysownikiem Steve’em Ditko, który współtworzył komiksy m.in. o Spider-Manie i właśnie o Strange’u. Twórca powiedział młodemu Martinowi, że także darzy Strange’a największą sympatią.

Na końcu swojej opinii Martin stwierdza:

Tak czy inaczej: “Multiwersum” obudziło we mnie fanboya Marvela i była to radość.

Naszą recenzję filmu przeczytacie tutaj.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA