search
REKLAMA
News

Fani STRANGER THINGS mają mroczną teorię na temat Willa Byersa i Vecny

Czy twórcy Stranger Things planują mroczną drogę dla Willa?

Łukasz Budnik

19 czerwca 2022

will vecna
REKLAMA

Uwaga! Poniżej spoilery dotyczące Stranger Things.

Niecałe dwa tygodnie dzielą nas od premiery finałowych odcinków czwartego sezonu Stranger Things, a fani serialu wykorzystują przerwę na snucie teorii na temat tego, co może wydarzyć się w kolejnych rozdziałach. Jedna z nich dotyczy Willa Byersa, w którego wciela się Noah Schnapp.

Według teorii, Will może stać się jedną z kolejnych ofiar głównego antagonisty sezonu, Vecny. Potwór z innego wymiaru poluje na osoby zmagające się z traumą i podatne na opętanie, a później morduje je w brutalny sposób. Fani teoretyzują, że po doświadczeniach z poprzednich sezonów, Will może stać się kolejnym łatwym celem Vecny. Przypomnijmy, że w pierwszym sezonie bohater przez większość czasu przebywał w Upside Down, gdzie ledwo uszedł z życiem, w drugim mierzył się z traumą po tamtych wydarzeniach, a w trzecim próbował wrócić do normalności, niezrozumiany przez przyjaciół. Także w nowym sezonie nie brakuje mu zmartwień – jest zazdrosny o Mike’a, który kiedyś był jego najlepszym przyjacielem (fani podejrzewają, że Will żywi do niego romantyczne uczucia).

will stranger things

Spekulacje fanów podsycają zdjęcia z planu, na których widać, że Schnapp ma na sobie uprząż podobną do tej, którą mieli inni aktorzy wcielający się w ofiary Vecny. Niektórzy idą z teorią nawet dalej, sugerując, że Will nie tylko zostanie opętany przez Vecnę, ale też – biorąc pod uwagę jego doświadczenia w Upside Down – zwerbowany jako jego pomocnik i stanie się kolejnym złoczyńcą. Jako wskazówki autorzy teorii traktują też fakt, że Vecna w młodości – jako Henry Creel – także był wrażliwą jednostką, a Will w grze Dungeons&Dragons pełnił rolę maga.

Stranger Things powróci 1 lipca z dwoma finałowymi odcinkami 4. sezonu. Wówczas okaże się, czy teorie fanów się sprawdziły.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA