search
REKLAMA
News

Reżyser “Smile” i Robert Pattinson szykują remake horroru OPĘTANIE Andrzeja Żuławskiego

“Opętanie” miało premierę w 1981 roku.

Łukasz Budnik

13 czerwca 2024

REKLAMA

Do sieci trafła informacja, że Parker Finn – autor horroru Smile – oraz Robert Pattinson łączą siły, aby stworzyć remake filmu Opętanie (1981) napisanego i wyreżyserowanego przez Andrzeja Żuławskiego.

Projekt jest na wczesnym etapie rozwoju,ale już teraz zianteresowane są studio A24, Paramount, Sony, Warner Bros. i Netflix. W tym tygodniu odbywają się spotkania w tej sprawie. Finn ma być autorem scenariusza, reżyserem i producentem, zaś Pattinson wyprodukuje film za pośrednictwem firmy Icki Eneo Arlo. Na ten moment nie ma potwierdzenia, czy takżee wystąpi w filmie; okaże się to na dalszym etapie rozwoju.

Opętaniu, dziś filmie o kultowym statusie, zagrali Isabella Adjani i Sam Neill. Opis filmu brzmi:

Berlin Zachodni w okresie zimnej wojny. Mark i Anna przechodzą małżeński kryzys spowodowany długotrwałą nieobecnością mężczyzny i romansem kobiety. Kobieta zaniedbuje ich wspólne dziecko i popada w coraz bardziej skrajne stany emocjonalne, które utrudniają porozumienie. Mark próbuje dowiedzieć się, co jest przyczyną dziwnego zachowania swojej żony i ratować ich związek. Sytuacja komplikuje się, kiedy poznaje Helen – do złudzenia przypominającą jego żonę.

Smile Finna było wielkim sukcesem finansowym – zarobiło 216 mln dolarów przy budżecie 17 mln dolarów. Aktualnie pracuje nad postprodukcją sequela.

Czekamy na dalsze wieści. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA