search
REKLAMA
News

Fani GRY O TRON domagają się REMAKE’U ÓSMEGO SEZONU. Liczba podpisów pod petycją rośnie!

Łukasz Budnik

16 maja 2019

gra o tron 1 1
REKLAMA

Już za kilka dni ostatni odcinek Gry o tron. Ostatni sezon jest najsłabiej ocenianym w historii całego serialu. Zachwyt, który do tej pory towarzyszył miłośnikom tej historii, ustąpił miejsca srogiemu rozczarowaniu. W związku z tym powstała internetowa petycja, by finałowe kilka odcinków zrealizować od nowa – tym razem z “kompetentnymi scenarzystami”. 

Okazuje się, że akcja budzi ogromne zainteresowanie. W chwili, gdy piszę ten tekst, pod petycją podpisało się ponad 275.000 osób. Twórca petycji, Dylan D., zarzucił twórcom serialu – Davidowi Benioffowi i D.B. Weissowi – że bez materiału źródłowego w postaci książek zawodzą jako twórcy historii zapoczątkowanej przez George’a R.R. Martina. Podobne głosy odnaleźć można w wielu innych miejscach w sieci, uzupełnione dodatkowo wyrazem rozczarowania, że tzw. Dedecy będą wkrótce odpowiedzialni za filmy z uniwersum Gwiezdnych wojen.

Petycję można zobaczyć tutaj: KLIK.

Widzowie zarzucają ostatniemu sezonowi brak logiki wydarzeń, pędzenie z akcją na łeb, na szyję i zaprzepaszczenie budowanego przez wiele lat rozwoju postaci. Powstają również kompilacje sugerujące, że scenariuszem ósmego sezonu rozczarowani byli sami aktorzy występujący w serialu. Ten poniżej ma już niemal dziesięć milionów wyświetleń:

Oczywiście mało prawdopodobne jest, że petycja rzeczywiście przyniesie skutek. Wymagałoby to zebrania na planie wszystkich członków obsady i podpisania z nimi nowych kontraktów, nie wspominając o kosztach produkcji. Istnieje też ryzyko, że nowy scenariusz również okazałby się rozczarowujący (tym bardziej, że ten faktycznie powstały konsultowano przecież z Martinem).  Z pewnością jednak zaistniała sytuacja, jak również tysiące komentarzy w internecie, może dać twórcom Gry o tron do myślenia. Już wkrótce okaże się, czy ostatni odcinek zatrze nieco to złe wrażenie.

Co wy sądzicie o ósmym sezonie? Czy również chcielibyście ujrzeć alternatywne zakończenie tej historii? 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA