search
REKLAMA
News

Do sieci trafił teaser filmu OPPENHEIMER Christophera Nolana

“Oppeheimer” zadebiutuje 21 lipca 2023 roku.

Łukasz Budnik

28 lipca 2022

REKLAMA

W przyszłym roku na ekrany trafi Oppenheimer Christophera Nolana, kolejna produkcja reżysera osadzona w czasie drugiej wojny światowej. Fabuła skupi się na postaci amerykańskiego fizyka J. Roberta Oppenheimera i konstrukcji bomby atomowej, opowiadając o “człowieku, który musiał zaryzykować zniszczenie świata, aby go ocalić”. Do sieci trafił pierwszy, krótki teaser filmu.

Zapowiedź zobaczycie poniżej. Jest ona zapętlona i nadawana na żywo, jako że przy każdym odtworzeniu odlicza czas do premiery.

Teaser możecie też odtworzyć na oficjalnej stronie filmu – TUTAJ.

W Oppenheimera wciela się Cillian Murphy. Oprócz aktora na ekranie pojawią się Emily Blunt, która zagra Katherine “Kitty” Oppenheimer, żonę fizyka, a także między innymi Matt Damon, Robert Downey Jr., Florence Pugh, Rami Malek, Benny Safdie, David Krumholtz, Alden Ehrenreich, Kenneth Branagh, Gary Oldman, David Dastmalchian, Jason Clarke, Dane DeHaan i Jack Quaid. Nolan nakręcił swoje widowisko kamerami IMAX i na taśmie 65 mm. Scenariusz został oparty na książce American Prometheus: The Triumph and Tragedy of J. Robert Oppenheimer Kaia Birda i Martina J. Sherwina. Przy filmie pracowali operator Hoyte Van Hoytema, montażystka Jennifer Lame oraz kompozytor Ludwig Göransson, z którym Nolan współpracował już przy Tenet.

Oppeheimer zadebiutuje 21 lipca 2023 roku i będzie konkurować z Barbie Grety Gerwig.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA