search
REKLAMA
News

Ana de Armas jako Marilyn Monroe w pełnym zwiastunie filmu BLONDYNKA

“Blondynka” we wrześniu trafi na Netflix.

Łukasz Budnik

28 lipca 2022

Blondynka
REKLAMA

Zadebiutował pełny zwiastun filmu Blondynka w reżyserii Andrew Dominika (Zabójstwo Jesse’ego Jamesa przez tchórzliwego Roberta Forda), opowiadającego o losach Marilyn Monroe i opartego na powieści autorstwa Joyce Carol Oates (sama autorka utrzymuje, że nie należy jej dzieła traktować jako biografii). 

W słynną gwiazdę wciela się Ana de Armas, a poza nią na ekranie pojawią się między innymi Adrien Brody, Bobby Cannavale, Joe DiMaggio, Julianne Nicholson, Caspar Phillipson, David Warshofsky, Michael Masini oraz Luke Whoriskey.  Film otrzymał kategorię NC-17, która oznacza, że film mogą zobaczyć wyłącznie osoby powyżej 17 roku życia, co według reżysera świetnie pasuje do filmu o Monroe. Dominik w wywiadach mówił już o tym, że ideą przyświecającą Blonde było pokazać w detalach dramat z dzieciństwa, a potem zaprezentować, w jaki sposób dzieli on osobowość osoby dorosłej na prywatną i publiczną.

Blondynka zadebiutuje podczas festiwalu w Wenecji, a 28 września pojawi się na Netfliksie.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA