search
REKLAMA
News

Do sieci trafił opis FURIOSY, spin-offu MAD MAXA: NA DRODZE GNIEWU

Premiera Furiosy wyznaczona jest na 24 maja 2024.

Łukasz Budnik

24 czerwca 2022

furiosa
REKLAMA

W 2020 roku dowiedzieliśmy się, że George Miller – twórca serii Mad Max – stworzy widowisko poświęcone Furiosie i jej historii, w którym tytułową rolę zagra Anya Taylor-Joy, gwiazda m.in. Gambitu królowej Ostatniej nocy w Soho, a także Wikinga. W filmie Na drodze gniewu w bohaterkę wcielała się Charlize Theron.

Poza Taylor-Joy w Furiosie pojawią się Chris Hemsworth oraz Tom Burke. Reżyserią zajmuje się wspominany Miller, który pełni też funkcję  producenta i jest współtwórcą scenariusza. P. J. Voete, producent filmu, zapowiedział, że Furiosa będzie mieć bardziej klasyczną konstrukcję niż Na drodze gniewu. Widowisko ma być przyjazne fanom Mad Maxa, ale też być czymś unikalnym. Akcja filmu obejmie 15 lat.

W sieci pojawił się oficjalny opis produkcji:

Gdy świat upada, młoda Furiusa zostaje zabrana z Zielonego Miejsca Wielu Matek i wpada w ręce Motocyklowej Hordy, której przewodzi Watażka Dementus. Podczas podróży przez zniszczone ziemie trafiają do Cytadeli zarządzanej przez Wielkiego Joego. Gdy dwóch tyranów walczy o dominację, Furiosa musi przetrwać wiele prób w czasie, gdy próbuje znaleźć drogę do domu.

Na ten moment nie wiadomo, kto wcieli się w Joego, ale niewykluczone, że będzie to Tom Burke. Z kolei Dementusa może zagrać właśnie Hemsworth. Czekamy na oficjalne informacje.

Premiera Furiosy wyznaczona jest na 24 maja 2024.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA