search
REKLAMA
News

DIUNA. Do sieci trafiły nowe zdjęcia z planu widowiska science fiction

Łukasz Budnik

26 czerwca 2020

REKLAMA

Diuna, nadchodzące widowisko science fiction w reżyserii Denisa Villeneuve, ma trafić na ekrany 18 grudnia tego roku. Od kilku tygodni trwa kampania promocyjna filmu. Pokazano już łącznie garść zdjęć promocyjnych, a sam twórca opowiadał co nieco o filmie. Dowiedzieliśmy się też, w jaki sposób ekipa filmowa podeszła do projektowania czerwi pustyni.

Do sieci trafiły tymczasem dwa nowe zdjęcia wykonane na planu filmu jeszcze podczas jego realizacji, na których widzimy pojazdy którymi przemieszczają się bohaterowie. Maszyny, w tym model pojazdu zwanego ornitopterem, prezentują się tak:

Jedna z maszyn pojawiła się też na zdjęciu sprzed kilku miesięcy:

Tytułowa Diuna to Arrakis, najważniejsza planeta w świecie stworzonym przez Franka Herberta. Znajdują się tam złoża melanżu, substancji która wydłuża ludzkie życie i umożliwia ponadwymiarowe podróże. Na Diunę przybywa książę Leto I Atryda wraz z lady Jessiką i synem Paulem oraz ich armią – wkrótce bohaterowie natykają się na Fremenów.

W filmie Villeneuve’a występują Timothée Chalamet, Zendaya, Rebecca Ferguson, Dave Bautista, Javier Bardem, Stellan Skarsgård, Jason Momoa, Josh Brolin oraz Oscar Isaac.

Jak podobają wam się zdjęcia?

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA