search
REKLAMA
News

Denis Villeneuve chce powrócić do świata BLADE RUNNERA

Łukasz Budnik

23 stycznia 2020

REKLAMA

Magazyn Empire przeprowadził ostatnio plebiscyt na 100 najlepszych filmów XXI wieku i poświęcił wynikom pełne wydanie. Na 45. miejscu listy znalazł się Blade Runner 2049 Denisa Villeneuve’a – z tej okazji dziennikarze magazynu przeprowadzili rozmowę z reżyserem.

Villeneuve aktualnie pracuje nad Diuną, która ma trafić do kin w grudniu tego roku, jednak z jego wypowiedzi wynika, że nie ma nic przeciwko powrotowi do świata Łowcy androidów – pod jednym warunkiem.

Ten świat to bardzo inspirujące miejsce. Problemem jest tutaj słowo “sequel”. Myślę, że kino potrzebuje oryginalnych historii. Jeśli jednak pytacie mnie, czy chciałbym powrócić do tego uniwersum w inny sposób, mogę temu przytaknąć. To musiałby być autonomiczny projekt, coś oderwanego od dwóch poprzednich filmów. Detektywistyczna historia w klimacie noir, osadzona w przyszłości… Czasem myśl o tym wyrywa mnie ze snu.

Blade Runner 2049 nie był sukcesem finansowym, ale został świetnie przyjęty przez krytykę i widzów (w naszym niedawnym plebiscycie na najlepsze filmy dekady zajął pierwsze miejsce!). Przyniósł też Oscara operatorowi Rogerowi Deakinsowi.

Chcielibyście, aby Villeneuve powrócił jeszcze do tego świata?

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA