search
REKLAMA
News

Już wkrótce premiera nowego dokumentu o TEDZIE BUNDYM

Łukasz Budnik

23 stycznia 2020

REKLAMA

W zeszłym roku znów zrobiło się głośno o Tedzie Bundym. Słynny seryjny morderca był bohaterem serialu dokumentalnego na Netfliksie (Rozmowy z mordercą. Taśmy Teda Bundy’ego) oraz filmu fabularnego z udziałem Zaca Efrona (Podły, okrutny, zły). Już wkrótce widzowie będą mogli obejrzeć kolejny dokument poświęcony Bundy’emu. 

31 stycznia na Amazon Prime Video zadebiutuje Ted Bundy: Falling for a Killer, pięcioodcinkowa produkcja w której usłyszymy wypowiedzi wieloletniej partnerki mężczyzny, Elizabeth Kendall, jej córki Molly oraz innych osób, z którymi Bundy miał do czynienia. W serwisie Prime Video czytamy, że “dokument ujawnia, jak nienawiść Bundy’ego do kobiet zderzyła się z kontrkulturą i feminizmem lat 70.”.

Poniżej zwiastun dokumentu:

Makabryczna działalność Bundy’ego na terenie USA potrwała cztery lata i objęła aż sześć stanów. Ofiarami mordercy padały wyłącznie młode kobiety. W poszukiwania Bundy’ego zaangażowani byli przedstawiciele policji, dziennikarze i FBI, a gdy wreszcie morderca został pojmany i postawiono mu zarzuty, długo wypierał się każdego z nich –  zaczął się przyznawać dopiero w momencie, gdy miał w perspektywie wyrok śmierci w postaci elektrycznego krzesła.

Zamierzacie zapoznać się z tą produkcją? Jak podobał się wam dokument Netfliksa i film z Efronem?

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA