DIUNA. Zdjęcia z planu widowiska science fiction

Autor: Łukasz Budnik
opublikowano

W lipcu 2019 zakończyły się zdjęcia do Diuny Denisa Villeneuve’a, która trafi do kin 18 grudnia tego roku. W nowej ekranizacji głównego bohatera zagrał Timothée Chalamet, a w obsadzie filmu znaleźli się także m.in. Zendaya, Rebecca Ferguson, Dave Bautista, Javier Bardem, Stellan Skarsgård, oraz Oscar Isaac.

Kilka dni temu informowaliśmy was, że zamknięta grupa widzów widziała już fragmenty filmu, a jeden z nich, pisarz science fiction Brian Clement, podzielił się wrażeniami na Twitterze. Pisząc o zachwycie, jaki film wzbudzi u ludzi, porównał Diunę do Władcy Pierścieni Gwiezdnych wojen. Wspomniał też o stylistyce widowiska, które miesza realizm z atmosferą jak ze snu. W sieci krążą zdjęcia z planu Diuny, dzięki którym możemy zobaczyć jak w filmie będą wyglądać pojazdy zwane ornitopterami. Wśród fotografii znalazł się też prawdopodobnie fragment teaserowego plakatu.

Przypomnijmy, że wcześniej książkę na ekran przeniósł w latach 80. David Lynch, a w główną rolę wcielił się Kyle MacLachlan. Film nie zdobył jednak uznania ze strony recenzentów. 

Ostatnio dodane