search
REKLAMA
News

DANNY DEVITO dzieli się przemyśleniami na temat powrotu MICHAELA KEATONA do roli BATMANA

Łukasz Budnik

18 sierpnia 2020

REKLAMA

W czerwcu świat obiegła informacja, że Michael Keaton negocjuje rolę Batmana w solowym filmie o Flashu, należącym do kinowego świata DC. Przypomnijmy, że aktor wcielił się w rolę słynnego superbohatera dwa razy – w Batmanie Powrocie Batmana, kolejno w 1989 i 1992 roku. W tym drugim rolę jego antagonisty – Oswalda Cobblepota, znanego jako Pingwin – zagrał Danny DeVito. Aktor ostatnio podzielił się refleksjami na temat ewentualnego powrotu Keatona do roli i współpracy z Timem Burtonem.

DeVito powiedział:

Myślę, że to świetne wieści. To znakomita seria, wspaniała historia, dużo zabawy i energii. Uwielbiałem Oswalda Cobblepota i uwielbiam Tima Burtona. Zrobiliśmy razem cztery lub pięć filmów. Nie mogę się doczekać, jaki będzie jego kolejny pomysł i co zrobimy wspólnie.

Fabuła The Flash miałaby być luźno oparta na historii Flashpoint i na skutek działań tytułowego bohatera wprowadzić alternatywne rzeczywistości, a w jednej z nich Flash współpracowałby właśnie z Batmanem granym przez Keatona. Niektóre źródła mówią o tym, że Batman Keatona pełniłby rolę podobną do tej, którą ma Nick Fury w MCU i mógłby pojawić się także w innych projektach (alternatywne możliwości dają w końcu dużo możliwości). Więcej dowiemy się zapewne jeszcze w sierpniu podczas wydarzenia DC Fandome.

The Flash reżyseruje Andrés Muschietti, twórca dwóch części Tego, na podstawie scenariusza Christiny Hodson, autorki Ptaków Nocy. Fabuła filmu i wprowadzenie Batmana Keatona nie miałoby wpływu na powstającą produkcję o tym superbohaterze, granym tam przez Roberta Pattinsona.

Chcielibyście jeszcze raz zobaczyć Keatona jako Batmana?

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA