search
REKLAMA
News

Reboot EGZORCYSTY jest w drodze na ekrany

Łukasz Budnik

19 sierpnia 2020

REKLAMA

Egzorcysta z 1973 roku to film powszechnie uznawany za jedno z najdoskonalszych osiągnięć kina grozy. Film Williama Friedkina opowiadał historię dziewczynki opętanej przez demona, nad którą egzorcyzmy miał przeprowadzić ksiądz grany przez Maxa von Sydowa. Produkcja doczekała się dwóch sequeli oraz prequeli (te jednak nie zostały dobrze przyjęte), powstał też serial, który utrzymał się na antenie przez dwa sezony. Okazuje się, że w przygotowaniu jest reboot serii.

Szczegóły produkcji są nieznane – o samym fakcie wspomniano jedynie pobieżnie w artykule na portalu “Deadline” – wynika z niego, że premiera zaplanowana jest na 2021 rok, można zatem założyć, że prace nad filmem już trwają. Nie wiadomo, czy będzie to całkowity restart, czy może fabuła nawiąże do poprzednich odsłon serii. Kwestią otwartą pozostaje również osoba reżysera i obsada. Film produkować ma Morgan Creek Entertainment.

Pierwszy Egzorcysta był ogromnym sukcesem. Zarobił 428 milionów dolarów przy budżecie 12 milionów, zdobył także Oscara za scenariusz adaptowany oraz montaż dźwięku, co więcej – był nominowany w głównej kategorii. Ostatni film z serii, Dominion: Prequel to the Exorcist, trafił na ekrany w 2005 roku.

Uważacie, że reboot Egzorcysty to dobry pomysł?

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA