search
REKLAMA
News

Czy SPIDER-MAN: DALEKO OD DOMU sugeruje fabułę kolejnej części AVENGERS?

Łukasz Budnik

19 października 2019

REKLAMA

Spider-Man: Daleko od domu pojawił się już na nośnikach, wobec czego fani wyszukiwania smaczków pozostawianych przez twórców mogą swobodnie analizować kolejne klatki w poszukiwaniu wskazówek. Na portalu Reddit jeden z użytkowników umieścił kadr ze sceny, w której Peter Parker ogląda projekty kostiumów pozostawione przez Tony’ego Starka i porównał je z tymi znanymi z gry na PlayStation 4. Według niego ostatni z nich to strój związany z “Tajnymi wojnami”. 

Internauci zastanawiają się, czy może to być wskazówka co do tego, jaką fabułę będzie mieć kolejna część Avengers. “Tajne wojny” to seria komiksowa z lat 80., w której superbohaterowie i złoczyńcy zostają przeniesieni na drugi koniec wszechświata przez potężną istotę – Beyondera. Mają tam stoczyć walkę między sobą. W crossoverze pojawili się między innymi członkowie X-Men i Fantastycznej Czwórki, a poza nimi Hulk, She-Hulk, Kapitan Marvel, Osa i właśnie Spider-Man.

Tytuł ten przewinął się już w wypowiedziach braci Russo, którzy zapowiadali, że chętnie nawiązaliby ponowną współpracę z Marvelem właśnie wtedy, gdy w grę wchodziłaby realizacja “Tajnych wojen”. Wiemy też, że Tom Holland ma pojawić się w MCU jeszcze w co najmniej dwóch filmach – swoim solowym oraz jednym niesprecyzowanym dotąd projekcie. Czyżby właśnie w piątych Avengers? Inne doniesienia mówiły o tym, że Spider-Man i Kapitan Marvel mają w przyszłości stać się liderami grupy – do tego jednak Disney musiałby poczynić nowe ustalenia z Sony. Czy jest szansa, że do czasu premiery Avengers 5 (która najwcześniej przypadnie zapewne około roki 2024) prawa do Spider-Mana wrócą na stałe do Disneya? Niedawno pojawiła się plotka, jakoby dom Myszki Miki chciał za nie zaoferować Sony 5 miliardów dolarów.

Przeniesienie “Tajnych wojen” na ekran z pewnością ucieszyłoby fanów komiksu, a znając rozmach Marvela nie jest wcale wykluczone, że to właśnie adaptacja tej serii będzie konkluzją piątej fazy MCU. Na tę chwilę pozostaje czekać na kolejne eventy, podczas których Kevin Feige będzie zapowiadać plany Marvela na następne lata.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA