search
REKLAMA
News

Czy kontynuacja PREY powstanie? Reżyser filmu komentuje

“Prey” spodobało się krytykom i miało dobrą oglądalność.

Łukasz Budnik

9 sierpnia 2023

REKLAMA

Jedną z zeszłorocznych premier było Prey, kolejna odsłona serii o Predatorze. Film po debiucie cieszył się uznaniem wśród krytyków i mógł pochwalić się wówczas największą oglądalnością wśród wszystkich premier filmowych i serialowych na platformie Hulu (w ciągu pierwszych trzech dni od debiutu). To nie wszystko – Prey był także najchętniej oglądaną premierą na Star+ w Ameryce Łacińskiej oraz na Disney+ wśród produkcji należących do kategorii Star.

Prey śledzimy losy Naru (Amber Midthunder), wojowniczki z plemienia Komanczów żyjącej w czasach przed kolonizacją Północnej Ameryki, która walczy kosmicznym łowcą, aby bronić mieszkańców wioski i udowodnić swoją wartość. W nowym wywiadzie reżyser Dan Trachtenberg został zapytany o możliwość kontynuacji. Odparł:

Teraz nie mogę powiedzieć nic konkretnego, ale kiedy kończyliśmy film, prowadziliśmy ciekawe rozmowy. Studio, ja, scenarzysta i producenci byli podekscytowani tym, co możemy zrobić w dalszej kolejności. Nikt nigdy nie przestał o tym myśleć.

W tym roku prawdopodobieństwo powstania kontynuacji oceniała też Midthunder. Aktorka zasugerowała, że taka opcja leży na stole:

Nie podam teraz żadnej daty. To nie jest ogłoszenie, ale nie twierdzę też, że [kontynuacja] nie powstanie. Wciąż rozmawiamy o wielu kwestiach, a to jedna z nich. Ja jestem gotowa. To było wspaniałe doświadczenie, uwielbiam ten film i byłabym szczęśliwa, gdybyśmy mogli przekonać się, gdzie możemy to dalej poprowadzić.

Prey

Aktorka dodała:

Mogliśmy dotrzeć do wielu różnych grup i widzów, którym podobał się nasz film. Wśród nich byli fani klasycznego “Predatora”, albo grupy rdzennych. Wiele osób mówiło mi, że byli zadowoleni z tego filmu.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA