search
REKLAMA
News

Czy JAR JAR BINKS pojawi się w serialu o OBI-WANIE KENOBIM?

Łukasz Budnik

11 stycznia 2020

REKLAMA

Nie można uznać tej wieści za oficjalną, choć z pewnością zainteresuje ona fanów Gwiezdnych wojen. Według portalu “Making Star Wars” w przygotowywanym serialu o Obi-Wanie Kenobim ma pojawić się znienawidzona przez część fandomu postać Jar Jar Binksa. 

Plotka mówi o tym, że drogi Kenobiego skrzyżują się ze starym znajomym z planety Naboo. Jar Jar miałby mieć w serialu brodę, aby oddać upływ czasu i doświadczenia tej postaci. Ponoć trwają już prace nad efektami komputerowymi. Nie ma powodów by nie wierzyć, że ta plotka się sprawdzi – poza tym, że do roli Obi-Wana powraca Ewan McGregor, a akcja będzie działa się między trzecim i czwartym epizodem, wciąż nie znamy szczegółów na temat fabuły nadchodzącego serialu. Być może Kenobi na jakiś czas opuści Tatooine i uda się w inne miejsce galaktyki, gdzie natrafi na Jar Jara.

Binks po raz pierwszy pojawił się w Mrocznym Widmie – na planie wcielał się w niego Ahmed Best. Dziś ten bohater wymieniany jest jako jedna z największych wad trylogii prequeli (a właściwie całej sagi), choć odbiór filmów Lucasa polepszył się, gdy fani zostali zawiedzeni dwoma ostatnimi epizodami spod ręki Disneya.

Przypomnijmy, że serial o Kenobim będzie dostępny na platformie Disney+. Reżyserią zajmie się Deborah Chow. Chcielibyście powrotu Jar Jara?

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA