search
REKLAMA
News

Chloë Grace Moretz z główną rolą w filmie SCIENCE FICTION twórców THE BATMAN

Weronika Lipińska

4 września 2020

chloe grace moretz piata fala science fiction
REKLAMA

Scenarzysta The Batman z Robertem Pattisonem w roli tytułowej, Mattson Tomlin, wyreżyseruje swój pierwszy pełnometrażowy film. Z kolei reżyser najnowszego Batmana, Matt Reeves, zajmie się produkcją. Film ma być widowiskiem science fiction, nosi tytuł Mother/ Android i właśnie potwierdzono obsadzenie Chloë Grace Moretz w głównej roli. 

Mother/ Android wyprodukuje Miramax. Według najnowszych doniesień ma opowiadać o świecie uwikłanym w wojnę ze sztuczną inteligencją.  Postać Moretz, Georgia, usiłuje wydostać się z kraju  wraz ze swoim chłopakiem, Samem. Stawka jest o tyle wysoka, że bohaterka jest w zaawansowanej ciąży i desperacko poszukuje miejsca, w którym będzie mogła zapewnić dziecku bezpieczeństwo. Jednak kilka dni przed narodzinami, para musi stawić czoła Ziemi Niczyjej – bastionowi powstania androidów. Fabuła luźno nawiązuje do historii rodziców Tomlina, którzy walczyli o bezpieczeństwo nienarodzonego syna podczas rewolucji w Rumunii w 1989. Tak sam autor mówi o tym projekcie: 

Mother/Android to bardzo osobista historia zainspirowana poświęceniami, dzięki którym mogłem przyjść na ten świat. Jestem zachwycony perspektywą współpracy z Miramax i moim przyjacielem, Mattem Reevesem, nad tym, żeby razem opowiedzieć historię, która mówi o sile ludzkości w najmroczniejszych chwilach.

Moretz, której ostatnie filmy to m.in. Suspiria i Złe wychowanie Cameron Post, będzie można niedługo zobaczyć w aktorskiej adaptacji Toma i Jerry’ego Tima Story.

Przybliżona data premiery Mother/ Android jeszcze nie jest znana. 

 

REKLAMA