search
REKLAMA
News

Brutalne ujęcia w nowej zapowiedzi WIKINGA. Tylko dla dorosłych

“Wiking” zadebiutuje 22 kwietnia.

Łukasz Budnik

19 kwietnia 2022

wiking trailer
REKLAMA

Od premiery Wikinga Roberta Eggersa dzieli nas tylko kilka dni, a w związku z tym do sieci trafiają kolejne materiały związane z filmem. Dziś zobaczyliśmy nową zapowiedź widowiska, przeznaczoną tylko dla osób dorosłych. 

Przypomnijmy, że fabuła filmu opowiada o historii księcia Amletha (Alexander Skarsgård), który chce pomścić swojego ojca, króla Horvendilla (Hawke). Amleth w młodości był świadkiem śmierci króla, który został zabity przez własnego brata, Fjölnira. To wtedy książę poprzysiągł sobie, że zemści się i pomoże swojej matce, królowej Gudrun (Nicole Kidman).

Poniżej zapowiedź z kategorią R:

Krytycy piszą, że Wiking ekscytuje od początku do końca i jest nie tylko dotychczasowym filmem roku, lecz także odważną, pełną wyobraźni produkcją, która przywraca wiarę w kino w dobie streamingu. Stanowi jednocześnie wyzwanie i rozrywkę, zachwycając stroną wizualną. Amya Taylor-Joy zapewniała, że nowy film Eggersa to coś, czego jeszcze nie widzieliśmy.

Oprócz Skarsgårda, Hawke’a, Kidman i Taylor-Joy, w obsadzie są jeszcze Björk, Willem Dafoe oraz Ralph Ineson. Akcja filmu została osadzona na Islandii z przełomu IX i X wieku. 

Widowisko zadebiutuje w Polsce 22 kwietnia.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA