search
REKLAMA
News

BRIAN COX uważa, że JOHNNY DEPP jest “nadęty i przereklamowany”

Cox w swojej książce przyznaje, że Johnny Depp był jednym z powodów, dla których odmówił roli w Piratach z Karaibów.

Łukasz Budnik

15 stycznia 2022

cox depp
REKLAMA

Już za kilka dni na półkach amerykańskich księgarni pojawi się autobiograficzna książka Briana Coxa, aktora, który w ostatnich latach zachwyca wszystkich swoją rolą w Sukcesji

W “Putting the Rabbit in the Hat” Cox pisze z wyjątkową szczerością. “GQ” opublikowało fragmenty, w których aktor omawia słynne marki, do których miał okazję dołączyć. Pierwszą z nich jest Gra o tron. Coxowi oferowano rolę Roberta Baratheona, którą ostatecznie zagrał w pierwszym sezonie Mark Addy. Jak pisze Cox, odrzucił rolę, ponieważ wiedział, że jego bohater nie przetrwa długo (Robert umiera po ataku dzika), oraz że oferowane mu pieniądze “nie były wcale świetne”. Wiedząc, że jego bohater nie dożyje kolejnych sezonów i nie będzie okazji na dalsze negocjacje stawek, Cox podziękował za propozycję.

HBO presents the red carpet premiere of HBOs SUCCESSION New York USA 22 May 2018

Kolejnym słynnym tytułem są Piraci z Karaibów. Tutaj Cox miał okazję zagrać rolę gubernatora Swanna, która powędrowała do Jonathana Pryce’a. Cox pisze, że ze wszystkich ról w filmie ta była “najbardziej niewdzięczna”, poza tym obawiał się, że zaangażowanie się w serię filmów sprawi, że ominą go inne okazje. Jeszcze jednym powodem była obecność Johnny’ego Deppa.

“Piraci z Karaibów” to show pt. “Johnny Depp jako Jack Sparrow”. Depp, choć z pewnością przystojny, jest tak bardzo nadęty i przereklamowany. Weźmy na przykład “Edwarda Nożycorękiego”. Umówmy się, jeśli w ramach roli masz takie ręce i makijaż – blady, z twarzą pokrytą bliznami – nie musisz nic robić. I on faktycznie nic nie zrobił. Potem robił jeszcze mniej. Ale ludzie go kochają. Choć może w tych dniach już nie tak bardzo.

Cox nawiązuje oczywiście do kontrowersji wokół konfliktu Deppa i jego byłej żony, Amber Heard, która zarzuca aktorowi, że znęcał się nad nią, gdy byli razem. Sprawa kosztowała Deppa rolę w serii Fantastyczne zwierzęta.

Książka Coxa zadebiutuje 18 stycznia.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA