search
REKLAMA
News

JARED LETO chciałby wystąpić w prequelu DOMU GUCCI wraz z Alem Pacino

Jared Leto zagrał rolę Paolo Gucciego.

Łukasz Budnik

15 stycznia 2022

leto 1
REKLAMA

W listopadzie odbyła się premiera filmu Ridleya Scotta pt. Dom Gucci, opartej na faktach historii o zabójstwie Maurizia Gucciego, wnuka założyciela słynnego domu mody. Scenariusz produkcji został oparty na książce The House of Gucci: A Sensational Story of Murder, Madness, Glamour, and Greed autorstwa Sary Gay Forden. 

W Domu Gucci Lady Gaga wciela się w Patrizię Reggiani, żonę Maurizia, która – jak dowiódł proces – zleciła jego zabicie. W obsadzie poza nią znaleźli się jeszcze m.in. Al Pacino oraz Jared Leto, który jako Paolo Gucci został przykryty warstwą charakteryzacji. Aktor w programie “The Jess Cagle Show” stwierdził ostatnio, że wraz z Alem Pacino – który wciela się w jego ekranowego ojca, Aldo – mógłby wystąpić w prequelu filmu. Uważa, że relacja Aldo i Paolo mogłaby zostać jeszcze zgłębiona.

Bardzo chciałbym stworzyć prequel “Domu Gucci”. Moglibyśmy go nazwać “Tylko my dwaj”.

Leto opowiedział jeszcze, że Pacino nie rozpoznał go pod warstwą charakteryzacji (“myślał, że jestem dziwakiem, który chce dostać jego autograf”) i uświadomił sobie, z kim ma do czynienia dopiero po tym, jak ktoś szepnął mu to na boku. Wprawiło to w Pacino w osłupienie, co z kolei podniosło morale Leto, który stwierdził, że “jeśli Al uwierzył w tego gościa, wszyscy możemy”.

leto

Jeszcze przed premierą filmu Leto, który słynie z metodycznego aktorstwa, opowiedział ostatnio, w jaki sposób przygotowywał się do roli. Aktor został spytany, jak uchwycił dziedzictwo Guccich.

Robiłem wszystko. W połowie filmu wciągałem nosem sos arrabbiata, a zamiast krwi miałem oliwę. Głęboko się w tym zanurzyłem. Jeśli zrobilibyście biopsję mojej skóry, okazałoby się, że składam się z parmezanu. To mój list miłosny do Włoch. (…) Cały się trząsłem na tym planie, to był bardzo fizyczny występ. (…) Miałem włoski akcent i mi się to podobało, żyłem w tej przestrzeni tyle, ile mogłem.

Za swoją rolę Leto został ostatnio nominowany do nagrody SAG.

W kwietniu aktora będziemy mogli oglądać w Morbiusie.
Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA