search
REKLAMA
News

BORAT 2 w czołówce najpopularniejszych premier VOD 2020 roku w USA. Przegrywa z tylko jednym tytułem

Łukasz Budnik

5 listopada 2020

REKLAMA

Druga część Borata jest bez wątpienia jedną z najgłośniejszych premier ostatnich tygodni (także dlatego, że samo jej powstanie było dla wielu zaskoczeniem). Film, w którym Sacha Baron Cohen powtarza rolę ekscentrycznego dziennikarza z Kazachstanu był już komentowany m.in. przez Donalda Trumpa, a sam Cohen twierdzi, że Maria Bakalova wcielająca się w Tutar – córkę Borata – zasługuje za swoją rolę na nominację do Oscara. Szum wokół produkcji zrobił swoje – w USA jest jedną z najpopularniejszych tegorocznych premier VOD.

Wynik Borata 2 ustalono na podstawie cotygodniowego badania 1200 osób w wieku 13-64 lat, w którym pytano, jakie tytuły oglądali w ciągu siedmiu dni po ich premierze. Film z Cohenem w roli tytułowej uplasował się na drugim miejscu, wyprzedzając m.in. takie produkcje jak Mój przyjaciel szpiegTyler Rake: Ocalenie, Mulan lub The Old Guard. Uległ jedynie Hamiltonowi, musicalowi który zadebiutował na platformie Disney+.

Poniżej lista pierwszych piętnastu miejsc, zaczerpnięta z serwisu Variety – tam też znajdziecie pełny spis.

Przedstawiciele platformy Amazon Prime Video już po debiucie Borata 2 chwalili się wysoką oglądalnością, która miała iść w miliony użytkowników. Produkcja zadebiutowała jednocześnie w kilkudziesięciu krajach na świecie, w tym także w Polsce.

Oglądaliście Borata 2? Jak się wam podobał?

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA