search
REKLAMA
News

BEN AFFLECK powróci jako BATMAN w filmie o Flashu!

Łukasz Budnik

20 sierpnia 2020

REKLAMA

Jak poinformował portal Vanity Fair, Ben Affleck powróci do roli Batmana w solowym filmie o Flashu, należącym do kinowego świata DC. Jest to o tyle ciekawa wieść, że aktor porzucił tę rolę po kinowej wersji Ligi Sprawiedliwości, rezygnując jednocześnie z tworzenia solowego filmu o Batmanie (projekt ten przeistoczył się w The Batman Matta Reevesa). 

The Flash reżyseruje Andrés Muschietti, twórca dwóch części Tego, na podstawie scenariusza Christiny Hodson, autorki Ptaków Nocy. Fabuła ma być luźno oparta na historii Flashpoint i na skutek działań tytułowego bohatera wprowadzić alternatywne rzeczywistości. Według Muschiettiego relacja między Barrym Allenem i Bruce’em Waynem w wykonaniu Afflecka to istotny element filmu, który wzniesie go na wyższy poziom emocjonalny – obaj bohaterowie stracili bowiem swoje matki. Producentka The Flash, Barbara Muschietti, zapewniła, że Affleck ma teraz inne podejście do postaci Batmana niż kilka lat temu (gdy mówił, że granie go było ciężarem). Źródła magazynu Deadline twierdzą, że Affleck będzie mieć stosunkowo niewielką rolę.

Angaż Afflecka oznacza, że w filmie pojawi się zapewne dwóch Batmanów – drugim będzie ten z alternatywnej rzeczywistości, znany z filmów Tima Burtona i grany przez Michaela Keatona, który według pogłosek ma pełnić później rolę podobną do tej, jaką ma Nick Fury w MCU i może pojawić się także w innych projektach. Więcej dowiemy się zapewne w weekend podczas wydarzenia DC Fandome.

Cieszycie się, że Affleck wraca do roli?

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA