search
REKLAMA
News

BARBARELLA doczeka się nowego filmu. Zagra ją Sydney Sweeney

Pierwsza “Barbarella” trafiła na ekrany w 1968 roku.

Łukasz Budnik

12 października 2022

sweeney barbarella
REKLAMA

“Deadline” poinformowało, że Sony przygotowuje nową wersję filmu Barbarella opartego na komiksie Jean-Claude’a Foresta. Nadchodząca produkcja jest na bardzo wczesnym etapie rozwoju – nie ma jeszcze reżysera ani scenarzysty. Wiadomo jednak, że główną rolę w filmie zagra Sydney Sweeney, która będzie także producentką.

Będzie to kolejna współpraca aktorki i studia. Sweeney pojawi się też w przygotowywanym już Madame Web i związana jest z projektem The Registration, opartym na powieści Madison Lawson. Aktorka swój udział w Barbarelli potwierdziła na Instagramie.

Pierwsza filmowa Barbarella zadebiutowała w 1968 roku i była wyreżyserowana przez Rogera Vadima. Tytułową rolę zagrała tam Jane Fonda. Fabuła opowiadała o międzygwiezdnej agentce, która dostała od Prezydenta Ziemi misję odnalezienia naukowca Durand Duranda i powstrzymania go przed użyciem niebezpiecznej broni. Film po premierze nie okazał się sukcesem finansowym, ale z czasem zyskał kultowy status.

Sweeney w ostatnim czasie mogliśmy oglądać m.in. w drugim sezonie Euforii oraz Białym lotosie – za obie te role była nominowana do Emmy.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA