search
REKLAMA
News

Disney przesunął premiery kilku filmów MCU, m.in. “Avengers: Secret Wars” i “Deadpoola 3”

Kilka filmów MCU zobaczymy w kinach później.

Łukasz Budnik

12 października 2022

mcu premiery
REKLAMA

Wczoraj media obiegła informacja, że Blade, jedna z nadchodzących odsłon MCU, trafi do kin później, niż zakładano – powodem jest fakt, że film wciąż nie ma reżysera. Przesunięcie widowiska z Mahershalą Alim sprawiło, że Disney wprowadził kilka innych zmian do swojego kalendarza.

Blade został przesunięty z 3 listopada 2023 roku na 6 września 2024 roku. Tym samym Deadpool 3 z Ryanem Reynoldsem i Hugh Jackmanem został zepchnięte na 8 listopada 2024 roku. To z kolei termin zajmowany pierwotnie przez Fantastic Four, które teraz ma trafić do kin 14 lutego 2025 roku. Ostatni film MCU, który trafi później na ekrany, to Avengers: Secret Wars, która zadebiutuje 1 maja 2026 roku. Tym samym przerwa od piątej części, Avengers: The Kang Dynasty zwiększy się do pełnego roku (ta trafi do kin 2 maja 2025 roku).

secret wars

Roszady dotyczą też niezatytułowanego jeszcze filmu MCU, który z 14 lutego 2025 roku przesunięto na 7 listopada 2025 roku. Na ten moment z kalendarza całkowicie zniknął z kolei inny niezatytułowany film, który miał debiutować 1 maja 2026. Inne informacje dotyczą filmów niezwiązanych z MCU. Produkcja Chevalier trafi do kin 4 lipca 2023 roku, A Haunting in Venice (kolejna część serii z Kennethem Branaghem w roli Herculesa Poirota) – 15 września 2023 roku. Z kolei nowa odsłona Planety małpKingdom of the Planet of the Apes, zadebiutuje 24 maja 2024 roku.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA